Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Bakteriofágok miért nem...

A Bakteriofágok miért nem veszélyesek az emberre?

Figyelt kérdés

Ugyebár a Bakteriofág-ok csak a baktériumokat támadják.

De nem fordulhat elő az hogy kifejlődik egy olyan bakteriofág ami az emberi sejteket részesíti előnyben?


2018. máj. 13. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kifejlodne egy ilyen, akkor az mar nem lenne bakteriofag, hanem bakterium :D
2018. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző csak annyiban téved, hogy a bakteriofágok tulajdonképpen a baktériumok vírusai. Tehát, ha kifejlődne egy embert fertőző "bakteriofág", az már nem bakterifág lenne, hanem embert fertőző vírus.
2018. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző remekül leírta, de itt egy példa: A sertéspestis nem veszélyes emberre, de ha ki is fejlődne embert támadó típusa, akkor azt már emberpestisnek neveznék.
2018. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves előző, emberekre veszélyes pestis van, de azt egy baktérium okozza (míg a sertéspestist egy vírus). Tudom, bonyolult a mikrobiológia. De ha a sertéspestis vírusa embert is tudna fertőzni, akkor azt valahogy máshogy kellene hívni, nem emberpestisnek :)
2018. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Képzeld, tisztában vagyok vele. Képzeld, példával akartam illusztrálni a dolgot a kedves kérdezőnek, hátha így megérti.

Mivel a válaszomban nem tüntettem fel, hogy mi okozza a különböző betegségeket, úgyhogy igazán nem értem mi a problémád a válasszal.

2018. máj. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!