Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki refluxban szenved, annak...

Aki refluxban szenved, annak nagyobb az esélye a gyomorrák kialakulására?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 21:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha igen, ha nem, kérek egy rövid indoklást is. Nagyon fontos lenne mert aggódok!
2018. máj. 15. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

nem tudom, miért nem keresel rá megoldást?


én már fél éve kísérletezek mindennel, napi egyszeri étkezés eléggé bevállt

2018. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy családtagom küzd a problémával, ezért érdekelne.
2018. máj. 15. 22:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni erre a választ szerintem. Én harom éve vagyok refluxos az orvosom ilyet megsem említett inkább gége rákról vagy ottani daganat kialakulásáról beszélt idővel!
2018. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A refluxról nem mutatták ki, hogy növeli a gyomorrák esélyét, de

-A nyelőcsőrákét növeli (visszafolyik a sav a torkodba és ott felmarja a nyelőcsövedet), ezt több tanulmány is igazolta. (Ennek bekövetkezésére egy refluxos élete során kb. 0,05-0,1% esélye van, ez annyi, minthogy minden 1000-2000 emberből 1 lesz így rákos.) A kezeletlen refluxnál nagyobb, a kezeltnél kisebb a kockázat.

-A refluxra adott bizonyos góygyszereket (PPI, azaz proton pumpa gátlókat) szedő páciensekről kimutatták, hogy nagyobb eséllyel lesz gyomorrákjuk. Eszerint a PPIt szedők 0,4%-a gyomorrákos lesz, azonfelül, akik PPI és reflux nélkül azok lennének. A tanulmány hiányossága, hogy nem vizsgálták, hogy a nem így kezelt refluxosoknál mekkora a rák kockázata, így nem tudjuk, a reflux vagy a gyógyszer növeli-e ennek a ráknak a kockázatát.

Röviden összefoglalva: Lehet, hogy okoz, lehet, hogy nem, nem tudjuk.

Arról, hogy gyomorrákot hogyan okozna a reflux én nem látok racionális magyarázatot (a gyomorsavnak a gyomorban lévő sejtek ellenállnak, erre lettek kitalálva), így én arra tippelnék, hogy ez inkább a PPIk számlájára írható.

Szóval, a sima (különösen a kezeletlen) reflux biztosan okozhat nyelőcsőrákot, gyomorrákot viszont nem feltétlenül.

Akárhogy is, ezerke az esély még mindig nem túl magas, sokkal valószínűbb, hogy szívbetegségben vagy valami hasonlóban halsz meg.


Én is refluxos vagyok.

2018. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyomorrákos kutatás (csak angolul van sajnos):

[link]


Az előző voltam

2018. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Oh, és még egy fontos részlet, amit kifelejtettem: A gyomorrákos tanulmány résztvevői jelentős részben kínaiak voltak, akiknél nagyobb a gyomorrák kialakulásának esélye. Ha fehér vagy, a 0,4%-os esély kisebb lesz nálad. Ha ázsiai, akkor talán kicsit nagyobb.
2018. máj. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A Tengerész ***** válasza:
Sok évig szenvedtem tőle, de nem lettem rákos. Én olyan orvoskerülő vagyok, mert mindig meg szoktam gyógyulni magamtól, ezzel is így voltam. Ettem a szódabikarbónát időnként ha nagyon kínzott, de nem tettem ellene amúgy semmit. Aztán egyszer valami más miatt orvosnál voltam és megkérdezte van e egyéb panaszom is, na akkor bevallottam. Felírt egy gyógyszert ( vagy omeprazol, vagy pantoprazol, mindegy a hatóanyag ugyanaz), az első szemtől elmúlt, évekig nem jött elő újra, azóta ha megint jön, csak bekapok párta a feleségem készletéből ( ő sajnos állandóan kell szedje)és hónapokig rendbetesz. Csak mondom hátha segít. A rákhoz szerintem nincs köze a refluxnak.
2018. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha állandóan kell szedje, akkor arra én a helyedben keresnék valami megoldást, mert nagyon káros tud lenni a savlekötő hosszútávon
2018. máj. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!