Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux miatti torokfájásra...

Reflux miatti torokfájásra valami jó megoldás?

Figyelt kérdés
2018. máj. 21. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A reflux savfelböfögés kimarja a garatot, és annak ívét. A savat semlegesíti a Rennie nevű szopogatós savlekötő tabletta. Ha ennek a hatása kevés, akkor valami mézes, - vagy más gyógynövényes - torokfertőtlenítőt javasolnék pluszban.

2018. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Szedj gyomorégésre szedhető gyógyszert, ha szükséges, akkor menj el gasztroenterológushoz, illetve kerüld azokat az ételeket, amik túlzott savat termelnek és alváskor soha ne legyen vízszintbe a fejed. Tehát mindig legyen megemelve a testedhez képest.
2018. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Én is refluxos vagyok. Hagyd ezt Rennie-s gyógynövényes hülyeséget. Menj el orvoshoz, kivizsgálnak meg írnak fel normális gyógyszert (remélhetőleg). Ne nagyon halogasd, mert tényleg szét tudja marni a sav a nyelőcsövedet. Diétáznod kell, kerülnöd kell azokat az ételeket/ italokat amik megnövelik a savtermelést.
2018. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál,vizsgálaton is. Évek óta szedek rá gyógyszert. Szopogatós,fujlós dolgokat már kipróbáltam.
2018. máj. 27. 13:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha évek óta szedsz rá gyógyszert akkor ideje abbahagyni, mert okozhat problémákat. Nekem is a torokégés a legjellemzőbb tünetem, hát....salvus torokspray maximum. Egyébként a sok PPI olyan savcsökkenést okozhat, ami szintén hasonló tüneteket produkál, mint a sok sav.
2018. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!