Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ibs? Nem birom. Sos megoldas?

Ibs? Nem birom. Sos megoldas?

Figyelt kérdés
Valoszinuleg ibs-em van. Puffadok feszt, viztol is, mindentol. Szellentek mindig es nem tudom vissztartani. Feszt bofogok. Tele vagyok gazzal. Ulni hossszutavon nem tudok. Sos megoldas kellene. Orvoshoz nem tudok elmenni sajnos, most vizsgazok. A bormenta tablettat etkezes elott vagy utan kell bevenni? Szerintem ibsem lehet nagyon stresszelek. Felek, hogy emiatt elusznak a vizsgaim. Nagyon szorongok. Figyelni, koncentralni nem tudok. Alig eszek es arra is odafoigyelek. Sportolok is. Mar total kivagyok. Espumisant is szedtem, de nem hasznalt. Kerlek segitsen az aki tud es van tapasztalata

2018. máj. 6. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz tanulni, sem reagálni a tanulnivalóra, szorong, stresszes vagy, akkor miért nincs 1-2 órád, hogy elmenj egy dokihoz? Inkább szenvedsz, így így sem haladsz, mint, hogy dokihoz menj??

Érdekes logika.

2018. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Espumisan gyenge...

Teva anaflat-ot próbáld vagy degasint, na az már ütős!

Vagy vegyél gyógyszertárban édesköményteát és iszogasd azt.

2018. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ideg alapon van. Vegyél magadnak citromfű teát, és naponta akár egy litert is megihatsz belőle. Kellene egy jó fajta probiotikum, és B MAX is.
2018. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A puffadástól nem tudsz koncentrálni?
2018. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket. Degasint is vettem be 2-3 napig, de az se hasznalt. Azert nem tudok koncentralni, mert a puffadas diszkomfort erzetet okoz, es arra figyelek, hogy ne csusszon ki a szellentes, de nem tudom visszatartani. Probaltam, hogy nem figyelek oda, es nem gorcsolok ra, d3 akkor is kicsuszik. Mar tenyleg ramegyek erre idegileg.
2018. máj. 6. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Vegyél probiotikumot, 2 félét es szedd felváltva. Ha szedsz barmilyen vitamint, táplálékkiegészítőt, akkor hagyd abba es figyeld meg, hogy okoz-e változást.
2018. máj. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én is IBS-ben szenvedek már elég rég óta. Nálam reggeli hasgörcs, hasmenés, gyomorfájdalom a jellemző, de nem mindig. A semmiből jön. Néha elég az is, ha kicsivel többet eszem. Leülök wc-re kitörlöm felöltözök, és érzem hogy megint kell. Ezt eljátszom 3-4x mire el tudok indulni. Nekem a Duspatalin nevű gyógyszer vált be. Beveszem, 15-20 perc alatt hatni kezd, elmúlik a hasmenés, és a görcsök is. Néha komolyan elgondolkodok az életemen, amikor eszembe jut, hogy egy egész életem egy hasfájás.

Tehát Duspatalin + sok víz és kíméletes étrend.

Azért írtam ezt, hátha másnak is jól jönnek ezek az infók.

2018. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :)
2018. máj. 10. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!