Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Zsíros-pattanásos bőrrel tud...

Zsíros-pattanásos bőrrel tud valamit kezdeni a bőrgyógyász?

Figyelt kérdés

Az arcom, hátam is teli van vele. Próbáltam rá többféle krémet, de egyik sem volt annyira hatásos.


20/F


2018. máj. 25. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Idővel mérséklődni fog, de addig is tartsd tisztán, naponta többször moss alaposan arcot szappannal (legjobb a legegyszerűbb, pl Baba szappan), alaposan öblítsd le és tiszta, csak arra rendszeresített törülközőt használj.
2018. máj. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig Yves Rocher arctisztítót használtam napi egyszer, az nem jó?
2018. máj. 26. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Akneroxidot használok rá, és vannak kimondottan olyan arctonikok, amik zsíros és pattanásos bőrre vannak. De egyébként a Baba szappan is sokat segít.
2018. máj. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a tisztitas es mosas semmit nem er. En evekig kuzdottem a pattanasokkal az arcomon/homlokomon es nincs olyan csodaszer, amit ne probaltam volna. A sok bolti tiniktol, az uborkan at egeszen a fogkremes arcpakolasig. Nem egy ezek kozul csak rontott a helyzeten. Nekem egyetlen dolog valt be: Akneroxid gel. A helyzet sulyossagatol fuggoen 50mg, illetve 100mg. En 100-al kezdtem, mert sajnos nagyon csunya volt az arcom, de ma mar csak 50-est hasznalok es azt sem minden nap. En este, furdes utan szoktam egy nagyon vekony reteget az arcomra kenni. 1-2 nap utan mar latod a hatasat es egy heten belul szinte teljesen kitisztitja az arcodat. Veny nelkul kaphato, barmelyik gyogyszertarba, 2000Ft koruli osszegert. Nekem megvaltoztatta az eletemet, remelem neked is legalabb annyit segit mint nekem.
2018. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akneroxidot is használok, 2 bajom van vele: Az egyik, hogy az összes törölközőmnek kiveszi a színét. A másik, hogy pl. most is vannak olyan pattanásaim, pl. az orromnál meg az államnál, hogy hiába kenem rá, újra és újra kijön.
2018. máj. 26. 17:45
 6/8 anonim válasza:
0%
Próbáld ki a neogranormont!
2018. máj. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp menj el bőrgyógyászhoz, általában segítenek azok a termékek, amiket ők ajánlanak. Mégiscsak szakértői szemmel ad rá valamit, annak nincs olyan sok értelme, hogy te összevissza próbálgatsz mindent.

Egyébként a pattanásokat belülről is kell "kezelni", nem csak kívülről. Gondolok itt arra, hogy egyél egészségesen, igyál rengeteg vizet, sportolj. Sokszor a stressz is közrejátszhat a kialakulásukban. Nem gáz fiúként kozmetikushoz sem elmenni néha, az is nagyon sokat segít :) Illetve figyelj arra, hogy levegőzzön a bőröd, pamut ruhákat hordj, gyakran cseréld a törölközőt, ágyneműt, hogy ne tapadjanak meg benne a koszok, amibe aztán beletörlöd a bőröd.

2018. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Fél évet vártam bőrgyógyászra, ahol a doki csak egy pillantást vetett a hátamra és felírt valami kenőcsöt... Nem használt, és amúgy sem a tünetek kezelése miatt mentem oda, hanem, hogy megtudjam mitől lehet.

Extrém pattanásos (volt) a hátam, azonban múlt héten hallottam buszon, hogy a hagyma segít. A vacsim kétnaponta mindig ez: fél vöröshagyma, fél lilahagyma, két gerezd fokhagyma és valamennyi erős paprika - persze kenyér mellé.

Meglepő, de fele annyi pattanás sincs a hátamon, szóval én nem hagyom abba ezt az étrendet, szerintem próbáld ki, semmit sem veszítesz vele.

2018. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!