Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A megnagyobbodott nyirokcsomók...

A megnagyobbodott nyirokcsomókat hogy lehet észrevenni?

Figyelt kérdés
Kitüremkedik, szemmel látható? Fájdalmas? Pl én ki tudom tapintani a nyirokcsomóimat, és nem tudom, hogy ez azért van mert ilyen típus vagyok, vagy mert meg vannak nagyobbodva és baj van :(

2018. máj. 30. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
1cm átmérőjű még belefér :)
2018. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha meg van nagyobbodva elég végigsimítani a kezed, úgy is jól lehet érezni? Én jobban csak úgy érzem őket, ha mélyebben benyomom az ujjam.
2018. máj. 30. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:
Figyu ha parázil rajta 2 perc alatt a doki megmondja a tutit. De szerintem normális h erzed. Esetleg voltál beteg mostanában? Kis orfolyas?ennyitől is képes kicsit megnagyobbodni, ami nem feltétlenül korós
2018. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hol érzed amúgy?
2018. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nyakam bal oldalán, fülemmel párhuzamosan kb. 3-4cmre lehet tőle, szerintem 1cm-nél nem nagyobb. Igazából kb. 1 hete izzadtan kimentem a szabadba, kb. 15°C lehetett, már akkor is gondoltam rá lehet jól megfázok, de végül azóta nincs semmi. Max annyi hogy a napokban kicsit kapar a torkom meg 1-2x folyik az orrom, vagy tüsszentek párat. Azt még hozzátenném, allergiás vagyok, valamint kiskoromban volt egy durva mandulagyulladásom, az orvosok nagyon filóztak hogy kiveszik, de végül csak antibiotikumos kezelés lett belőle.
2018. máj. 30. 22:24
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy van két lyukas fogam is, amivel hamarosan megyek majd fogorvoshoz. Lent mindkét oldalt a leghátsó, bár ez a nyirokcsomó (ha egyáltalán ez az és nem képzelgek) messze van tőle.
2018. máj. 30. 22:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan a megfázás miatt lesz, fog is okozhat viszont az inkabb a nyelv alatti nyirokra hat. Ha régebben nem erezted, tuti a megfázás, a nyirok dolgozik h legyőzze a szervezet a vírusokat. Pár hét múlva biztos vissza húzódik :)
2018. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Nem tudom mióta van ott, lehet mindig is ott volt csak most vettem észre és rászálltam.
2018. máj. 31. 11:16
 9/10 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok 😊 párszor már diagnosztizáltam magamon halálos kórt 🤣
2018. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sokan vannak így sajnos, de ha elfoglalom magam akkor nem foglalkozok vele :D
2018. máj. 31. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!