Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az anyukam 78 éves. Lakason...

Az anyukam 78 éves. Lakason belul, az udvaron, szalad mint a nyúl. Kint az utcan viszont bizonytalan a mozgasa, ez tenyleg betegseg?

Figyelt kérdés
Vele elek,sajnos igy alakult az eletem. Rossz a gerince...en is atorokoltem..es adodnak konfluktusaink, foleg a turelmetlensegem miatt, aprocsepro dolgokban. De itt van ez a mozgaskorlatozott aĺapot, ami otthon nem.jon elo. Amikor.ezt megjegyzem, azt mondja, ..csak nem gondolom hogy szineszkedik..Nem.tudom. Biztos, h nem, de szerintem az is biztos hogy a betegsege idegrendszeri, mert aki nem tud-fél kozlekedni a térben, a megszokott otthonaban pedig tud, az.mi a csoda?!

2018. máj. 31. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Te magad írtad le,megszokta az otthonát,csukott szemmel is tudhatja a járást,valószínűleg kevésbé tart ott a hogy is mondjam sérülésektől,balesetektől,ott valszeg nem szaladhat fel a padkára egy autó,hasonlók.

Lehet,hogy az utcán joban tart a balesetveszélyes dolgoktól,vagy csak egy furcsa berögződés ez.

Csak tippelek.

2018. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Biztosan igaz. Elfogadobbnak kene lennem vele.
2018. máj. 31. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van,elfogadóbbnak kell vele lenni. :)

Lehet,annyira idős,hogy ez a bizonytalan mozgás csak akkor jön elő neki,ha kimegy,valami így "átkapcsol" benne,hogy ajjaj,itt mennyi minden történhet vele.

Persze ne szó szerint értsed.Most tapasztalod meg,hogy idősödik,ami természetes folyamat.Lassan leépül az agy és a test is.Már nem olyan tiszta az elméje,mint fénykorában.

Csúnya szóval mondhatnám,hogy a "nyugdíjasok logikája".

Régen az én nagymamám is furcsa volt már a végén.Ezt nem tudom pontosan megfogalmazni.Nem szándékosan,de érzéketlenebb volt az emberekkel szemben,valahogy nem tudta a nonverbális jelek észlelni...

Nem riogatni akarlak vele,félre ne értsed!

2018. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi a hasznos velemenyeket. Igyekszem hogy turelmesebb legyek vele mert ha megelem az oregseget, akar en is jarhatok igy. De akkor inkabb ne jutnek oda. Amugy keresztrejtvenyeket fejt, gurulis kocsival bevasarol sot, foz is. Panaszra nincs okom. Megis bosszant a tetyetotyasaga amikor azt latom, otthon szalad mint egy "20"eves, kis tulzassal.
2018. máj. 31. 22:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanígy volt nálunk is,amúgy pörgött,néha fájlalta itt-ott,de már nem volt az igazi,nem lehet ezt részletezni,kezdett leépülni.

Ez nem hónapok alatt volt,hanem olyan 65-70 éves korától haláláig.

Szóval az a lényeg:hogy biztosítsad neki a további zökkenőmentes életet,és gondoskodjál róla 150%-os erőbedobással,mikor jobban megidősödik.

A végsőkig mellette kell állnod.

De hát ez alapvető dolog szerintem. :)

2018. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!