Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Normális ez? Betegség során...

Normális ez? Betegség során nehéz alvás, alvás előtti rémképek, bizarr képzeletbeli élmény, hallucináció?

Figyelt kérdés

a kérdésben próbáltam összefoglalni, miről is van szó, de nehéz. nem is tudom miért vagyok ettől kiakadva, gondolom sima rémálomnak tűnhet, de nagyon bizarr érzés volt.

próbáltam elaludni már 3 órája, de valamiért az a biztos tudat volt a fejemben, hogy valamit meg kell fejtenem, és kérdések megoldásaira kellett rájönnöm ahhoz hogy el tudjam érni az elalvást. de az egész fekete és vörös volt, és voltak hangok is, amelyek összezavartak, és az egész egy végtelen labirintusnak tűnt. nem is tudtam aludni, folyton folyvást csak vergődtem, forgolódtam, próbáltam az álombamerüléshez minden sötét titkot összegyűjteni. már majdnem megőrültem, teljesen ki voltam akadva, sírtam, kiabáltam, elegem volt, csak aludni akartam. teljes káosz volt, bosszantott hogy sosem fogom tudni a válaszokat, lehetetlen, nem fognak "beengedni" az álomba. és mindenféle sötét dolgokat mondtak nekem, elég depresszív volt. mintha a pokolban jártam volna. akárhányszor visszahunytam a szemem, ezeket láttam, de mégsem aludtam, de szörnyen intenziv volt.

az a furcsa, hogy semmi értelme, de mégis tényszerű biztonsággal hittem benne, és láttam az egészet, de mégsem aludtam, csak próbáltam. persze gondolom biztos valamilyen szinten ez álom is lehetett, de nem engedett aludni. ahh de nehéz megfogalmazni. most, mielőtt ezt a kérdést kiírtam volna nem sokkal előtte, sikerült tudatosítanom magammal, hogy nem kell semmilyen kérdéseket megválaszolnom, vagy sötét dolgokat tudnom hogy elaludhassak (tudom nevetségesen hangzik), de még így is nehéz volt ezt elfogadni. lassan tűntek el a pokoli rémképek és látomások. tiszta izzadt voltam ekkorra, a mellkasomon nyomás van azóta is, alig kapok levegőt, és kavarog a gyomrom, megrázó volt ez nekem, és még talán sosem éltem meg ilyesmit.

próbáltam visszaaludni, de az egész annyira nyomaszt, hogy most már úgy érzem, nem is tudom hogy kell elaludni.

úgy érzem hogy amiatt mert beteg vagyok (pedig nincsen lázam, de ritka rosszul érzem magam) történhetett ez, de közben meg csak reménykedek hogy emiatt, és nem vagyok teljesen becsavarodva. Tudom hogy fura, hogy ezt az egészet leírtam, csak tényleg most ez elég rosszul esett, kicsit parázok, ki kellett adnom. xd egyébként mostanában rengeteg stressz ért, és suli miatt az elmúlt hétben nagyon keveset aludtam, teljesen legyengült a szervezetem, gondolom ez is számíthat. esetleg volt valakinek hasonlóféle élménye? vagy ez lehet az az alvásparalízis amiről sokan beszélnek?

19L


2018. jún. 2. 03:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értettem most így hajnal 4-kor, csak kár, hogy ilyen igénytelenül írtad le, mert tök jól tudnál fogalmazni.
2018. jún. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is volt mar hasonlo, de akkor lazas is voltam
2018. jún. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Alvási paralízis, nekem is volt már ilyen, borzalmas. Nagyon sötét és titokzatos érzésem volt, mintha halálra lettem volna ítélve. Nekem is volt olyan szorító érzés a mellkasomon, ez is a tünete az alvási paralízisnek. Én is nagyon rosszul voltam utána meg közben is. Életem egyik legrosszabb élménye volt.
2018. júl. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahha, szerintem is paralízis. Nekem gyakori, és kemény dolgokat tud produkálni! Reménykedj, hogy többször nem lesz!
2018. aug. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!