Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől feketészöld színű a...

Mitől feketészöld színű a székletem?

Figyelt kérdés

Ugye a székletünk sokat elmond az egészségünkről, és ma szinte már fekete színű volt és eléggé vizes állagú és a szaga is fura/más volt mint a megszokott.

Ez minek lehet a jele?



2018. jún. 3. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán sok vastartalmú ételt ettél (?) Esetleg valami zöldeset. A fekete széklet gyakran bélrendszeri vérzést is jelenthet, pláne ha nyákosabb is.
2018. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Maga a zöldes szín csak az anyagcsere felgyorsulását jelenti, tehát a bevitt táplálék hamarabb hagyja el a tested, mint normál esetben.


A szagát a baktériumok okozhatják, ez lehet mind jó, illetve rossz jel is. (Jól működnek a szervezetedben a bacik, vagy éppen olyan baktériumok is jelen vannak, amiknek nem lenne ott a helyük.)


Utalhat emésztési problémákra, vagy bélrendszeri gyulladásra, de ezer meg ezer betegség mellékhatása is az ilyen típusú széklet.


Azt javaslom keresse fel kezelőorvosát, gasztroenterológusát amennyiben a panasza nem változik.

2018. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A széklet normális színe barna az epefestéktől. Van mikor ez változik pl. nekem is mikor sok spenótot eszek (nagyon szeretem). Ilyenkor lazább a szerkezete is. A véreshurkától is szokott akár egészen feketére is változni. A vastartalmú táplálékkiegészítők is csinálhatnak ilyesmit. Ha semmi ilyen nem jöhet szóba akkor legjobb lenne orvossal megbeszélni mert esetleg lehet valami emésztési zavar is az oka.

A széklet szaga ha bűzös akkor az rothadásos folyamat jele, ha savanyú akkor erjedéses folyamatra utal. Az alkoholisták is savanyú szagút kakálnak ha nem esznek mellé rendes ételeket

2018. jún. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!