Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sok sav ellen mit ajánlotok?

Sok sav ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Egy hónapja elmentem dokihoz,és a tünetek alapján azt mondta reflux gyanús vagyok..Gombócérzet a torokban,savam minden ételtől feljött,hányinger,hasfájás..Omeprazol Hexalt kaptam ami kezdett használni 2-3 hét után,és enyhültek a tüneteim,de mikor elfogyott az a 30 szem kapszula és egy hétig nem szedtem gyógyszert nagyon durván visszajöttek a tünetek.Visszamentem az orvoshoz és kúra szerűen felírt megint Omeprazolt amit 6 hónapig szednem kell,és utána szépen lassan leszoktatnak a gyógyszerről..

Ma van 2.napja hogy újra elkezdtem szedni de jelenlegi állapotom valami katasztrófa.Folyamatosan feljön a savam,hányingerem van,nem tudok aludni normálisan és őszintén már nagyon kivagyok merülve emiatt.


Mit ajánlotok hogy kevesebb legyen a savam? Az étkezésre figyelek természetesen de az se segít:(


17/L



2018. jún. 3. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Egy kiskanál szódabikarbóna és víz, de előszőr vedd be a szódabikarbónát és úgy igyál rá vizet.
2018. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kideríteni az okát, mert nem mindegy, szervi, vagy lelki eredetű. Ha ez megvan, annak megfelelően kezeltetni. Jobbulást!
2018. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valószínüleg lelki,ugyanis eléggé stresszes tipusú vagyok
2018. jún. 3. 12:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor azt kellene megoldani valahogyan. Nem épp pszichiátriai vezetésre gondolok, hanem a stresszed levezetésére, pl.sport, háziállat róla való gondoskodás, vagy valami aktív figyelemmel járó hobbi által. Sokat segít. Legalábbis nekem segített. Nem tudom, hogy vagy a családoddal. Ha gondolod, írj nyugodtan. Minden jót!
2018. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana egy gasztroenterológusi vizsgálat, nekem ott azt mondták, hogy csak 3 hónapig szedhetem a gyógyszert, utána tükrözés kell. Diétára nagyon figyelj oda, nekem erős savat csinált minden édesség, sütik, csoki, szénsavasat se igyál és kerülj minden savas ételt, kávét. Ha cigizel, akkor az izgató ilyen esetben. Peridot vizet is kipróbálhatod kúraszerűen, nekem sokat segített.
2018. jún. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!