Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz, szorongás, nyugtalans...

Stressz, szorongás, nyugtalanság ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most nem a legjobb sem a fizikális, sem a mentális egészségi állapotom. Alapból is idegeskedőbb típus vagyok sajnos, de ha más dolgok is közbejönnek, mégjobban. Lelkileg sem vagyok jól. Sokat szorongok, aggódom. Már nagyon rossz, főleg ha nem vagyok otthon.

Utánaolvastam már, és az ilyen egyszerű dolgok, hogy lélegezzek lassan meg tereljem el a gondolataimat, nem váltak be.

Szükségem van valami nem túl erős, de hatásos teára, gyógyszerre, gyógymódra, bármire, ami segít ezen.



2017. aug. 26. 08:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Tegnap is egész este sírtam, nem tudtam aludni, most is sírok. Azt most nem részletezem, hogy mi miatt, de nagyon nyugtalanná test.
2017. aug. 26. 08:13
 2/8 anonim ***** válasza:
nemed, s korod? sírás után nem nyugodtál meg, nekem az segít
2017. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

15L

Sírás után egy kicsit, de nem bírtam mélyen aludni, pedig régen sosem volt gondok az alvással. Aztán utána megint sírtam. Ha otthon vagyok, annyira nem is zavar, mert akkor sírok, amikor akarok és senki nem lát, de nem szeretek mások előtt sírni, maximum a szüleim előtt még oké.

De számomra nagyon kellemetlen lenne például az utcán, az osztálytársaim vagy a tanáraim előtt sírni.

2017. aug. 26. 08:48
 4/8 anonim ***** válasza:
2017. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap fizikailag elfáradni. Úszás, nagy séták, torna, takarítás, kerékpározás, futás, kirándulás, tánc jó zenére

Jó zenék

Nyugtató teák: Este lefekvés előtt: Citromfű tea, vagy kombó citromfű-komló-macskagyökér tea. Párna alá levendula virága belevarva egy párnába, de egy zokni is megteszi.

Illóolajok párologtatása.

Gondolkodás: Megfelelő hit, pozitív autoszuggesztiók alkalmazása. Pozitív, lelket erősítő könyvek olvasása, gyakorolni a pozitív gondolkodást. Megbecsülni minden apróságot, számon tartani a jót. Lépésről lépésre elv.

Naplót vezetni, leírni a gondolatokat, gondolkodni, célokat kitűzni, sok kicsi apró lépés.

2017. aug. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. válaszoló javaslatait ki is írhatnád a szobád falára, Kedves Kérdező, annyira jók. Ezeken kívül vidám tevékenységek, kreatív hobbik, vígjátékok. kisállatok, kutya, macska. Sok nevetés, sport a természetben, barátok, barátnők.
2017. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legyen célja az életednek, amiért küzdeni akarsz.
2017. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az 5 ös jókat ír ezeket alkalmazom én is kivéve a teát ,el kéne kezdeni azt is. Én még jogával és meditációval egészíteném ki a leírtakat.Az önfejlesztő és egyébb spidituális pszihológiai pozitiv gondolkodást elősegitő könyvek pedig egy kis sportal nagyon sokat tudnak segiteni.
2017. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!