Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tényleg bunkóság volt náthásan...

Tényleg bunkóság volt náthásan és lázasan buszozni? Ma kb.200 km-ert mentem, de anya nem engedte meg, hogy itthon maradjak.

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Engem a házból nem engedne ki anyám ha lázas lennék.
2018. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pusszantás anyukádnak.

Bunkóság, de rajtad kívül még sokan így tesznek. Nem tehetik meg, hogy kifeküdjenek egy betegséget, mert félnek a retorziótól.


aztán csodálkoznak, ha nyomot hagy a szervezetükben a lábon kihordott betegség.


anyukád nagyon szerethet.

2018. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Neki meg az az elve, hogy lázasan is ki kell bírni, mert ő is "megy pénzt keresni".


Most 39 fok a lázam, szombat este kezdődött tök hirtelen, addig jól voltam. Ja meg elfújtam két száuas papírzsepit.

2018. jún. 4. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Gondolom, középiskolás, és koleszos, különben nem utazgatnál 200 km-t...


Szóval mondd meg anyukádnak, légy szíves, hogy:

1. Ő is rosszul teszi, ha lázasan jár dolgozni, mert olyan szövődmények léphetnek fel, amikkel aztán majd sokkal hosszabb ideig lesz kénytelen otthon maradni (esetleg kórházban), mint ha két-három nap alatt kifeküdné.

2. Egy lázas szervezet kb. az összes energiáját a gyógyulásra fordítja, ezért erőtlen, gyenge az ember ilyenkor. Ilyen állapotban NEM LEHET ugyanolyan minőségben dolgozni vagy tanulni, mint egészségesen. Pláne ha még fáj is valami (fej, torok, mandula...)

3. Az állandó orrfújástól sem tudsz rendesen odafigyelni az órán te sem, de az osztálytársaidat és a tanárt is zavarod vele.

4. A koleszban a többi gyereket dettó, főleg a szobatársaidat.

5. Mivel a nátha vírusfertőzés, egy csomó osztálytársadat és tanárodat megfertőzheted. Plusz a koleszban is bárkit.


Szóval a bunkóság - bár inkább felelőtlenségnek mondanám - az, ha valaki ilyen állapotban elzavarja a gyerekét iskolába.


Egy pedagógus

2018. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Aztán majd ne panaszkodj, ha valami paraszttól elkapsz legközelebb egy mocsoknagy takonykórt, mert az idiótája b*sz*tt otthon maradni a fertőző betegségével, inkább buszozott vagy 200 km-t vele, és átadta 20-50 embernek, hogy ők is szívjanak.


Ja, bocs. Itt te voltál az a paraszt.

2018. jún. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Ja, és a km nem azt jelenti, hogy "kilomét". Tehát a 200 km-ert nem frankó.
2018. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Csakegysajt95 ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt mindig is. Ha lázas voltam akkor már nagy nehezen otthon lehetett maradni de anya úgy is bement dolgozni, mert hogy ennyit ki lehet bírni, pedig kisgyerekek között dolgozik.. :/ Úgyhogy legközelebb inkább maradj otthon, meggyógyulsz. Egyébként felesleges is betegen dolgozni vagy tanulni. Magamról tudom hogy rossz az ember közérzete és nem is tud úgy koncentrálni, ahogy akar.
2018. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!