Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy személynek egyszer...

Brunhilda1.0 kérdése:

Ha egy személynek egyszer volt görcsrohama, akkor többször is elő fog fordulni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 23:10
 1/3 anonim válasza:
100%
Lehetséges. Nem ártana kivizsgálni hogy mitől volt a roham.
2018. jún. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hancock22 válasza:

Nem feltétlenül. Anyumnak 16 éves korában volt egy rohama és azóta egyszer sem fordult elő. Epilepsziásnak azt nyílvánítják, akinek minimum 2 rohama volt. Én olyan 10 körül járhatok jelenleg, így én "hivatalosan" is az vagyok.

Az orvosom is mondta, hogy sokan vannak, akik csak egyetlen rohamot tapasztalnak meg egész életük során, mint anyum is. Az ő esetükben nincs szükség gyógyszeres kezelésre ha jól tudom, hiszen egy roham nem jelent semmit, azt több minden kiválthatja. Viszont! Roham esetén hívni kell mentőt, pláne ha az első roham történik. A kórházban pedig kivizsgálnak és elmondanak mindent. Érdemes tudni róla a dokiknak, hogy már volt az illetőnek egy rohama, mert ha ezt követi még, úgy hogy semmilyen inger nem érte akkor már neurológus is képbe fog jönni.

2018. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Simán!

Nekem 9 éves koromban volt egy balesetem: a fejemre estem, olyan súlyosan h. 2 óráig kómában voltam. A sérülés után kb. 1 héttel jött az első nagyroham: egy veszekedés következtében. Azóta sincs biztos magyarázat, hogy az eséstől lett a betegség, vagy elkezdtem rohamozni és azért estem le. (Egyedül voltam az öltözőben)

Voltam MR-en, EEG-n, CT-n, sebészeten...

Végül pár hónap alatt beállítottak, 6 évig gyógyszerrel, 2,5 évig gyógyszer nélkül rohammentes voltam. Annyira, hogy lassan 2 éve a jogosítványt is engedte az orvos.


Aztán tavaly karácsonykor bejött 2009 óta az első nagyrohamom, újra. Visszaestem. Azóta több is volt, már jártam neurológusnál, nemsokára megyek EEG-re is. A jogosítványt természetesen elvesztettem, illetve csomó szakmát nem tanulhatok.

19F

2019. szept. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!