Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kancsi vagyok? Nagyon félek...

Kancsi vagyok? Nagyon félek hogy bekancsitok vagy hogy szemtengelyferdülésem lesz.

Figyelt kérdés

Normális ez a szemállás? Ugy vettem észre hogy mindkét szemem befelé áll. vagy ez normális? 18/L És a szemem nagyon hamar elfárad és fáj. Pl hétvégén elalszok 0 orakkor felkelek 10kor 12 orakkor mar elkezd fajni a szemem es faradt lesz, normalis ez? Amugy szemüveget hordok bal szemem -2, jobb szemem -2,50

Itt van 4 kép a szememről. Első 2 vaku nélkül másik kettő vakuval


[link]



#Szem-kancsalság-szembetegség-szemfájdalom-szemtengelyferdülés
2018. jún. 10. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos,hogy nem Ariana Grande szemei vannak a képeken? :)

Mert ha nem,akkor egy kicsit tényleg az vagy,mert ő is az.De nőként mondom,hogy ez az abszolút szexepil kategória.:)

2018. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem... ezek az én szemeim... és félek mert nem akarok bekancsitani
2018. jún. 10. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért ez nem úgy megy,hogy egyszer csak magától kancsal leszel,egyáltalán nem feltűnő nálad és ez nem fog változni.
2018. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen de fájnak a szemeim és néha már rá sem tudok nezni a telefonomra mert fáj.... meg néha homályosan látok a bal szememmel akkor is ha szemüveg van rajtam
2018. jún. 10. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg kellene nézetni,hogy elég-e a dioptria.Lehet,hogy romlott a szemed valamennyit.
2018. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2 hónapja voltam uj szemüveget csináltatni mert romlott a szemem, nemtudom hogy 2 honap elteltével megint romolhat e
2018. jún. 11. 06:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem,ennyi idő alatt nem.Akkor pár napig hanyagolnod kellene a netezést,aztán meglátod,hogy utána javul-e a helyzet.
2018. jún. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyhe szemtengely ferdülést okozhatja maga a szemüveg is! Ha rossz a szemüveg Pd-je, akkor rossz irányban találja meg a szem a fókuszt. Érdemes lenne a szemészetre bevinned a szemüveget, ahol ezt meg tudják vizsgálni. Láttam már olyan plázás szemüvegboltot, ahol a Pd-t (most nem nevetni!) vonalzóval mérték meg! Egyébként ugyanígy szemüveggel korrigálható is lassan a szemtengely ferdülés, de azt fiatalabb korban kell elkezdeni.

A másik fontos dolog, hogy a korosztályod többsége a képernyőkbe temeti magát. A szem számára a közeli nézett tárgy távolsága az orr hegyétől mért két nagy araszra található. Aki ennél közelebbről néz képernyőt, az rongálja a szemét. De az is rongálja a szemet, ha túl világosban néz az ember túl sötét képet.

Gyakori egyébként, hogy valaki annyira meredten néz valamit, hogy nem pislog közben, ami szintén fárasztja a szemet. Képernyőt nézve ajánlott, ha pár percenként elnézel a szoba távolabbi sarkaiba is, hogy tornáztasd/pihentesd vele a szemedet.

Jobbulást kívánok!

2018. jún. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!