Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Övsömör fiatalon? Volt valakinek?

Övsömör fiatalon? Volt valakinek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki övsömöröm van. Tarkón és fülnél. A hólyagok még nem jelentkeztek, csak pici piros sebek. Fáj és csíp. Egy - két nyirokcsomóm hetek óta nagyobb. A bőrgyógyász szerint övsömör lesz. :/ Kicsit megijedtem mert fiatal vagyok és ez inkább időseknél szokott jelentkezni nem? Neten meg aztán olyanokat olvastam, hogy ha fiatal korban jelentkezik akkor nagy valószínűséggel daganatos betegség van a háttérben. Kicsit be vagyok tojva. Másnak is volt övsömöre fiatal korában? Kérlek nyugtassatok meg. Milyen lefolyású volt a betegség? Hogy kezdődött? Mennyi idő volt a gyógyulás? Teljesen fel lehet ebből gyógyulni?
2018. jún. 12. 20:29
 1/7 A kérdező kommentje:
egyébként 25 éves vagyok az lemaradt.
2018. jún. 12. 20:38
 2/7 bodnar edit ***** válasza:
Igaz nekem nem fiatalon volt, már középkorú voltam, de igen csak meglepődtem, amikor egy nap fájni kezdett a jobb vállam elől és hátul a hátam. Elmentem orvoshoz, övsömör, mondta, te jó ég kitől kaphattam el! Ez mindenkiben benne van, nem tudni mikor alakul ki.Injekciót kaptam, tablettát, kb. 1 hónap alatt múlt el, soha nem jött elő többet! Én a körzetinél voltam, egyébként!
2018. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ötévesen volt, aztán 20 és 30 évesen, aztán kijött még 45 éves korom körül is. Teljesen fel lehet gyógyulni, mármint a sebek meggyógyulnak, de nem kizárt, hogy ismét kijön, mint nekem is. Ez a bárányhimlőével azonos vírus, csak az idegvégződésekben kezd elszaporodni. Nem könnyű lefolyású, a tünetek nem látványosak (nekem csak pár pattanásszerű pötty szokott lenni) és ezért mások azt hiszik, hogy nem is vagy különösebben beteg - de ez egy komoly betegség. 4-8 hét alatt azért meggyógyul. Vírusellenes gyógyszerrel, amit csak legutóbb kaptam, sokkal gyorsabban gyógyul (2-3 hét). Nincs daganatom semmilyen sem 49 évesen, szerintem ezen ne aggódj. Amit nekem mondott az orvos: vigyázzak a napsütéssel, mert az erős UV sugárzás, illetve más erős stressszek kihozhatják.
2018. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még azt akartam írni, hogy amikor 20 évesen, főiskolás koromban volt övsömöröm, nem akarták elfogadni az orvosi igazolásomat, mondván, hogy pár pattanásért nem lehet hiányozni az órákról. Én meg az orvosi rendelőben ájultam el, annyira "nem" voltam beteg...
2018. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Angol forrásban olvastam, hogy az utóbbi évtizedekben megnőtt a fiatal (50 év alatti) övsömörösök száma. Én pl. most 43 évesen kaptam ki.
2019. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Későn írok, de azért talán én is meg tudok nyugtatni valakit😅

Nekem 16 éves koromban volt, valószínűleg stressz miatt lehetett, de nem vagyok daganatos😌

2020. aug. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Nekem kb 10 évesen volt. Fogalmam sincs, hogy mitől jött ki. Nincs krónikus betegségem, viszont minden megbetegedés előtt 2 nappal kb el kezd viszketni a helye és pirosabb és szárazabb, érdesebb lesz a bőr. Megúsztam egy jÓ kis jelző rendszerrel :)

Most 30 vagyok.

2020. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!