Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Valsartan Sandoz 160mg...

A Valsartan Sandoz 160mg milyen gyógyszer?

Figyelt kérdés
Eddig Renitec 10mg szedtem vérnyomásra 2x1 et.Kb 20 éve.Most erre cserélték le.Ez jobb gyógyszer?

2018. jún. 26. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

vérnyomáscsökkentő. A Renitec-et apám szedi, a Valsartant én szedtem. 8x os dózis? a 2x1 az csak 20 mg, most ehhez képest 160g-osból szedsz 2-t? Megugrott a vérnyomásod?


Ez óriási különbség? Kb. mint egy Trabant és egy Ferrari...vagy egy személyautó, és egy nyergesvontatós kamion...

2018. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valsartan-ból napi 1-et kellene szednem.148/81 volt most a vérnyomásom 81 a pulzus.Na most bemerjem venni?
2018. jún. 26. 11:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A Renitec meg a Valsartan két különböző módon ható gyógyszer, ezért eleve más dózisban lesznek hatásosak. Vedd be nyugodtan! A valsartannak kevesebb a mellékhatása, nem okoz pl. száraz köhögést, ezért szoktak általában arra váltani a Renitecről és társairól. Neked nem volt esetleg ilyen problémád?
2018. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De néha köhécselek lehet ettől.20 éve szedem.kardiológián volt szív uh,meg holter és balkamrai hyperthopia van,és doki mondta cseréljük le a renitecet egy modernebb gyógyszerre. remélem nem lesz baj!
2018. jún. 26. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezt szedem már több, mint 5 éve, reggel 1 és este 1, de nyáron amikor nagy meleg van nekem elég napi 1. Nem okozott semmi mellékhatást. Napi 1 szemet szedd nyugodtan, persze mérd a vérnyomásod és figyeld az értékeket.
2018. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!