Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorfájás mitől lehet?

Gyomorfájás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb két éve vagyok egy nagyon stresszes korszakba úgymond és egyretöbbször van hányingerem és hasfájásom.. Ez addig fajult hogy reflux alakult ki amire már gyógyszert szedek.. Viszont megállás nélkül fáj a gyomrom görcsölök és felpuffadok és nagyon erős hányingerem van mellette.. Sokáig koplaltam pár hónapja de azóta visszaálltam egy normális étrendre,de megint kezdem úgyérezni hogy enni se tudok már annyira rosszul vagyok

Mitől lehet? És nem tudom ez mennyit számít,de ha a savam nem is,de az étel mindig visszaáramlik a nyelőcsőbe.

17/L



2018. jún. 26. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyél egészségesebben

Lehet, hogy probiotikum is segítene, főleg a puffadáson

Az anyagcseréd rendben van?

2018. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Anyagcserém rendben van

És ennél egészségeswbben nem is tudnék..

Amióta kialalult a reflux konkrétan rá se nézek az édességekre,a fűszeres étel meg eléggé ritka.

2018. jún. 26. 23:21
 3/3 anonim válasza:

Étkezés után 2 óráig ne feküdj le, vízszintesre hogy elkerüld a refluxos parákat. Én a helyedben mennék gasztroenterológiára lehet a stressztől fekélyed van, még ha kezdetleges is. Ott vagy felírnak Pazolexát pl vagy bármi más gyomornedv ellenálló tablettát ami a savtermelés visszaveszi. De ez a végső eset. Salvus vizet igyál minden nap, főként mikor elkezded érezni a savat.


Van még egy állítólag jó cucc:

[link]


Drága de ismerős azt mondta frankó.

Mi az iskolai évek alatt az ivásokkal nem kajálásokkal rendeztük el a gyomrunkat.


A rendszeres étkezés és a Salvus víz az ami helyrehozza. Legalábbis itt ez vált be. Ja és persze próbáld meg lazábbra venni a dolgokat fejben. Ne stresszelj annyit.

2018. jún. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!