Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha több augmentint vettem be?

Ha több augmentint vettem be?

Figyelt kérdés

Az orvosom felvázásra augmentin duo 875-t írt fel. Eredetileg éhgyomorra kellett volna bevennem, de mindig rosszul lettem, ha bármit így vettem be. Ezért reggeli után vettem be, 2x1 helyett 1x2 -t. Most hányingerem van és bágyadt vagyok. Este már ne vegyek be ugye?

Az orvosomat nem szívesen zaklatnám ezzel hétvégén, és amúgy is ciki... pedig felnőtt vagyok..


2018. jún. 30. 11:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Felfázásra*
2018. jún. 30. 11:02
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, te hol olvastad, hogy éhnyomorral kell bevenni. Evés előtt, vagy közvetlenül az étkezés megkezdése előtt kell bevenni. Magyarul ez nem azt jelenti, hogy éhgyomorral. És elég lett volna 1-et bevenned, este pedig a másikat. Most már ma ne vegyél be.

Egyébként hányás, hasmenés, hasfájás léphet fel.

Viszont ezek akkor is, ha nem szedsz mellé probiotikumot, tehát azt mindenképpen szedj mellé!

2018. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"közvetlenül az étkezés megkezdése előtt kell bevenni."

Bocsi, ezt félreírtam, tehát közvetlenül az étkezés megkezdésekor.

2018. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vettem be probiotikumot, és valamelyest jobban is vagyok! Iszonyat hetem volt, 33 évem alatt ilyen nem fordult elő soha.

Az étkezés előtt ugye alapból félreérthető lehet. Reggel mindig egy pohár vízzel kezdek, utána egy tejes kv, majd reggeli.

2018. jún. 30. 11:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. jún. 30. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit még jó tudnod, hogy a tejeskávét is felejtsd el. Ugyanis a tej és antbiotikum nem vág össze. Tejet abszolút ne is igyál antibiotikum kúra alatt, de tej-vagy ezt tartalmazó dolgok és az antiotikum bevétele között legalább 2 órának el kell telnie.

Szóval az étkezés elején vedd be reggel. Tehát ettél pár falatot és utána. Illetve az esti adagot pedig vacsora előtt. Tehát ne közben és ne utána. Ez a lényeg.

2018. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi :))
2018. jún. 30. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!