Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augmentint irt fel a dokim.38...

Augmentint irt fel a dokim.38 hetes vagyok és görcsölök meg egy kis barnás folyásom van. Ez a gyógyszer miatt van vagy ezek már jósló tünetek? Még csak egy szemet vettem be belőle délután.

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam a mellékhatásokról:

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így az Augmentin is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Nagyon gyakori mellékhatások (10 kezelt betegből több mint 1 esetében jelentkezhetnek)

- lágy széklet vagy hasmenés jelentkezhetnek, melyek többnyire enyhék és gyakran a terápia alatt, máskor pedig a terápia befejezése után gyorsan megszűnnek.

Gyakori mellékhatások (100 kezelt betegből több mint 1 esetében jelentkezhetnek)

- nyálkahártyákon pl. a szájban vagy a bőrön gombás fertőzés a kezelés alatt vagy közvetlen utána.

- gyomor-bélpanaszok, így émelygés, hányás, felpuffadás (meteorizmus),

Ritka mellékhatások (1000 kezelt betegből kevesebb mint 1 esetében jelentkezhetnek):

- májat érintő mellékhatások, májgyulladás, sárgaság is előfordulhatnak, esetleg csak több héttel a kezelés befejezése után.

- emésztési zavarok,

- szédülés, fejfájás,

- bőrkiütések

-

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 kezelt betegből kevesebb mint 1 esetében jelentkezhetnek):

- allergiás reakciók, amelyek lehetnek kidudorodó és viszkető kiütések (csalánkiütés) vagy súlyosabb tünetek, amelyek hirtelen jelentkezhetnek, úgymint allergiás duzzanat (angioödéma), néha az arcon vagy a szájon, amely légzési vagy nyelési nehézséget okozhat.

Azonnal forduljon orvosához, ha ezeket a tüneteket észleli.

- a nyelv sárgás, barna vagy fekete elszíneződése, és szőrszerű bevonat megjelenése

- gyermekeknél észlelték a fogfelszín elszíneződését. Az elszíneződés megfelelő szájhigiénével megelőzhető, és fogkefével általában eltávolítható.

Ha bármely mellékhatás súlyossá válik, vagy ha a betegtájékoztatóban felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb tünetet észlel, kérjük, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.


Szerintem azonnal kérdezd meg a dokidat, hogy mitől lehet ez, mert biztosat csak ő fog mondani ne várj egy percet sem tovább. Gondolom a terhességed tényét közölted vele, mert csak ő döntheti el, hogy szedheted-e a gyógyszert vagy sem. Remélem minden rendben lesz.

2009. aug. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is hívd fel a dokidat.

Az augmentinről én annyit tudok hogy egy olyan antibiotikum, amit terhesség alatt is lehet szedni. De hogy ez nálad mellékhatás vagy a szülés?? Szerintem inkább az utóbbi, de azért mindenképp beszélj az orvosoddal!

Minden jót és könnyű szép szülést kívánok!!!

2009. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a szülés. Azóta csak görcsölgetek semmi folyásom nincs. A baba rendesen mozog és amúgy teljesen jól érzem magam. Lehet, hogy a nyákdugó távozott.

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 26. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!