Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évek óta Renitec 10 mg szedek...

Évek óta Renitec 10 mg szedek 2x1. Most az orvos azt mondta cseréljük le modernebbre mert szív uh balkamrai vasagodás látszik. Tanydon 80 mg cserélt napi 1. Lehet valami bajom hogy gyógyszert váltottam?

Figyelt kérdés

2018. júl. 7. 06:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem volt valami mellékhatásod a renitectől száraz köhögés például? Ha nem volt akkor én személy szerint nem tartom indokoltnak a gyógyszerváltást, mert az enalaprilnak kedvezőbb a hatása a szívre, mint a Tanydonnak. Habár én is olvastam a közelmúltban olyan cikket, ami az egekig ajnározta a Tanydont és társait, mert kevesebb a mellékhatásuk, de engem igazából nem győztek meg.

Összességében bajod nem nagyon lehet a gyógyszerváltástól, habár szerintem teljesen felesleges volt. Ami inkább kérdés az az, hogy elegendő-e egyfajta vérnyomáscsökkentő. Jó szokott e lenni a vérnyomásod és a pulzusod. (140/90 alatt elfogadható) Ki kell-e egészíteni másik csoportba tartozó szerrel például, egy kis enyhe vízhajtóval, vagy kálcium csatorna, vagy magas pulzus esetén béta-blokkoló szerrel.

2018. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Második napja szedem már a Tanydont.A Renitecet 20 éve szedem,mellékhatást nem vettem észre tőle.2 éve szedek concort is.Reggel,este 2,5mg.A vérnyomásom most ebbe a két napba 140 alatt van. a perem 65-80 között van.Pulzus 60-80 között szokott általába lenni.
2018. júl. 8. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!