Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bölcsességfog? Sürgős!

Barthafanni kérdése:

Bölcsességfog? Sürgős!

Figyelt kérdés
Egyik nap ínyfájdalommal keltem. A bölcsességfog helye begyulladt. Ezután az inyemnek dörzsöltem a fogam felül és alul is ahol a bölcsességfogam nő. Azon az oldalon az arcom be is dagadt,és erintésre és dörzsölésre fáj. Továbbterjedhet a gyulladás ha piszkálom? Ha bem piszkálnám elmúlna? Algopyrin jó rá? Az normális hogy begyullad meg hogy piszkálásra tovább gyullad es bedagad? Kicsit parázok. 17/L

2018. júl. 13. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el fogorvoshoz, a bölcsesség fog nem játék... Amúgy nekem kicsit nő, megáll, eltelik egy kis idő, megint nő...

De ne piszkáld! Az algopyrin és más fájdalomcsillapítók meg hatni fognak. Vagyis nem érzed, hogy fáj, de attól még ott lesz.

2018. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem múltkor nekem is a bölcsességfogam nőtt mert fájt ott az ínyem, vettem rá gingisolt az tök jó volt rá nekem. De ha nagyon fáj több napig is akkor tényleg fogorvos.
2018. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne piszkáld, max szájvízzel öblögess. Átérzem a helyzeted, nekem is fáj már mind a 4 több hónapja, hétfőn műtötték ki az elsőt, még egyet jó lenne nyáron. Neked is azt javaslom, hogy menj el fogorvoshoz és a legproblémásabbat szedjék ki. Én már jobban vagyok, túl lehet élni.
2018. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Holnap megyek fogorvoshoz. Anyum azt mkndta valószínű ecsetelik vagy gyulladáscsökkentőt adnak rá. Izgulok!
2018. júl. 15. 12:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csinaltass rola CT felvetelt, mert akkor lathato tokeletesen az allapotod. En nem sokara megyek kiszedetni, mert kb feleve elkezdett noni, begyullad, erzekeny, es a leheletem se a legjobb, sajnos.. Az elotte levo ket fogam is erzekeny mar evek ota.. Lehet nyomta a bolcsessegfog oket. A felvetelemen latszott, hogy az allkapcsom miatt nem biztos, hogy ki tud majd bujni. A masik oldalon pedig egy full vizszintben allo fogacska varja, hogy meggyotorjon egyszer ha elkezd noni.. Megelozes celjabol megprobalom azt is kiszedetni egy masik alkalommal. Neked is ezt tanacsolom, mert ha gocos fogrol van szo, az sok betegsegert lehet felelos, egyben a rossz leheletert is. 20L
2018. júl. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!