Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi mikrogramm gyógyszert...

Mennyi mikrogramm gyógyszert szedtek naponta pajzsmirigy-alulműködésre?

Figyelt kérdés

2018. júl. 24. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az orvosod kérdezd. Nem tudjuk sem a pontos diagnózisod, illetve legtöbben nem vagyunk orvosok.
2018. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Orvostan hallgatóként inkább azt mondanám én is, hogy az orvostól kérdezd meg, mert nem tudom még most megmondani, de ha orvos lennék se tudnám. Teljesen nem ismerem a kórtörténetedet, és ez mindig személyre szabott, főleg a pajzsmirigy-gyógyszereknél fontos a szedést pontosan tudni.
2018. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 r.sentinel válasza:
A feladatod - szamodra "betegseg" megoldasahoz elsore eredi afonyat tanacsolok hogy fogasszal. Ha bovebben szeretned tudni hogy meg mi segithet a feladatod megoldasahoz irj privatban. Tanacsom a feladatod megoldasa erdekeben es nem annak tovabbi eletbentartasakent adhatok.
2018. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 r.sentinel válasza:
erdei afonya
2018. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Félreértettetek!

Nem azt kérdeztem, hogy nekem mennyit kell szednem. Azt majd az orvosom megmondja.

Én csupán érdeklődésből tettem fel a kérdést, hogy megtudjam, sorstársaim mennyit szednek.

2018. júl. 24. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Az mindig attól függ, mennyivel lehet elérni a normál hormonértékeket. Normális orvos nem pusztán a TSH-szintet nézi, hanem T4-et és T3-at is.

Magyarországon T4 tartalmú tablettákat szoktak felírni (Letrox, Eutirox stb.), tehát ezeknek ugyanaz a hatóanyaga (szintetikus amúgy), csak a vivőanyaguk más.

Ami nagyon fontos, hogy tudni KELL, hogy mi az oka az alulműködésnek, de sajnos ezt sok orvos nem vizsgálja. Ha jódhiány, akkor jódpótlással hamar helyreállhat a rend. Ha viszont autoimmun (ezt aTPO- és antiTG-szintekből lehet megállapítani), akkor ezzel nem szoktak foglalkozni, csak a hormonpótlással, és élethosszig tartó szedést jósolnak.

Pedig az állapot lényegesen javítható, vagy szerencsés esetben teljesen lecsökkenthető az ellenanyagszint ásványi anyagokkal, vitaminokkal, diétákkal.

2018. júl. 25. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100 mikrogrammot szedek. 50 volt a kezdő adagom, de emelni kellett, volt már 150 is, nem állandó az adag, mert a TSH értéktől függően módosítgatni kell egy kicsit, most 100-125 között jó, már nem is kérdezem a dokit, magam módosítom, így áll be legjobban.Ha emeled az adagot, akkor csökken a TSH, ha csökkented, akkor emelkedik, 0,5-2 között tökéletes, 0,3-4,2 között normális, de a dokit a 10 sem zavarja nagyon, sem a 0,1. Elég évente néhány vizsgálat
2018. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!