Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mégis mi okoz memóriagondokat...

Mégis mi okoz memóriagondokat egy kamasznál? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben nagy gondok vannak a memóriámmal, és egyszerűen nem tudom mire vélni a dolgot. Ha mond valaki nekem valamit, például azt, hogy hozzak ki valamit a hűtőből, néhány perc múlva azt sem tudom, mit kért tőlem az illető. Emellett néha cselekvés közben felejtem el, hol tartottam vagy mit csináltam, szavak, helyek, ismerősök nevei nem jutnak az eszembe, emiatt élő beszéd közben gyakran körül kell írnom olyan szavakat, mint a kanna, virág, stb. tehát egyáltalán nem a bonyolultabbik fajtából való szavakra nem emlékszem, hanem az ilyen alapszavakra nem...

Természetesen sok konfliktus adódik ebből a helyzetből a családommal, olyan, mintha az egyik fülemen be, a másikon kimenne a kérés/felszólítás/élménybeszámoló. Az is félelmetes volt számomra, hogy a nővérem elmesélte egyik igazán érdekes munkahelyi sztoriját, amire abszolút figyeltem, de öt perc után alig tudtam felidézni, mit mondott!

S vannak még más tüneteim is, bár nem tudom, hogy összefüggnek-e. Fáj a fejem, szédülök, hányingerem, légszomjam van, levertnek és gyengének érzem magam, egész nap fáradt vagyok, amin semmi sem segít (egyik nap megittam három energiaitalt, hogy ébren tudjak maradni, pedig az este nem maradtam fent, normális időben feküdtem le aludni, és kicsit később keltem, mint ildomos lett volna; a csattanó pedig az, hogy még így is csak este kilencig tudtam ébren maradni!), fájnak az ízületeim, de rendesen, és csökkent a teherbírásom is. Az utóbbi tünetek már fél éve fennállnak, ez a memóriagond talán két hete jelentkezett először, és van, amikor összekeverem a jobb-bal irányt is.

Egyébként nemrég töltöttem be a tizenötödik életévemet, lány vagyok, és nagyon megijedtem emiatt, mert szerintem egyáltalán nem normálisak ezek a tünetek kamaszkorban...

Amúgy, ha ez számít, voltam vérvételen kb. két hete, de nem találtak semmit igazából, a vasam majdnem kimaxolta a megengedett felső határértéket (ami nagy javulás a januári állapotomhoz képest, mert akkor a vasam szintje a véremben a nullához konvergált, emiatt szednem kellett vastablettát és folsavat is), a fehérvérsejtszám pedig 9 századdal nőtt, szóval meg vagyok lőve, mégis mi okozza a panaszaimat. Aki tud hasznos válasszal szolgálni, ne tartsa magában! Előre is köszönöm. :)



2018. júl. 24. 16:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, meg azt elfelejtettem leírni, hogy egész nap olyan érzésem van, mintha mindent látnék, de semmit sem fognék fel a környezetemből...
2018. júl. 24. 16:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy depressziós vagy?
2018. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán jöhet szóba a depresszió nálam, elég kiegyensúlyozott ember vagyok (a kamaszkori hangulatváltozásokat most nem veszem figyelembe) s bár főképp realistaként szemlélem a világot, hajlamos vagyok az optimizmusra is.
2018. júl. 24. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezekkel a tünetekkel nekem pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak.

Járj ennek utána!

2018. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :)
2018. júl. 24. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!