Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kamasznál mennyi ideig...

Egy kamasznál mennyi ideig szokott tartani a "depis" korszak?

Figyelt kérdés

3-3,5 év még normálisnak mondható ha az illető közben volt, hogy egy két hónapig, vagy hétig teljesen jól volt?

Illetve mikor kell agybajra gyanakodni? Ha az illető bántja magát 2-3 éve kisebb nagyobb kihagyásokkal, az még beleesik ebbe a normálisnak mondható kamaszkori depizésbe?



2017. febr. 13. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyéntől függ kinek meddig tart, van aki 16 évesen "felnő", van aki 22 évesen sem.

Az viszont ha önmagadra veszélyes vagy semmiképp sem esik bele ebbe a kategóriába.

2017. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ~Gold'Y# válasza:
45%
Én most 14 éves vagyok, pont ennek az egésznek a közepén. Eszembe sem jutott még, hogy bántsam magamat. Én este jobban szoktam lenni, mielőtt lefekszem. De aztán reggel megint minden újra kezdődik. Ha akarod írj privátban és beszélgethetünk
2017. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.

Ez akkor azt jelenti, hogy nem vagyok normális? Azt hittem az öngyilkosság, meg ehhez hasonlók más fejében is megfordulnak.

2017. febr. 13. 21:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Arra az időre gondolsz amikor ha kimentünk a természetbe olyan meghatározó élményekben volt részünk

hogy aztán soha már.A "depis"időszak

alatt menjél egy uszodába,vagy ami nem "uncsi".

2017. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

17 éves vagyok én is, nekem úgy 1,5 éve van néha, hogy elég mélyre süllyedek. Valamilyen szinten normális, mert ilyenkor nagyon érzékenyek vagyunk minden tekintetben, de az nem jó, ha magadat bántod.

Nekem is fordult meg a fejemben, hogy vajon mi lenne, ha én már nem lennék, mások hogy fogadnék, mennyire szenvednék, vagy egyszerűen belegondolok, hogy milyen egyszerű lenne ennek az egésznek végetvetni. Mindenkiben benne van ez, csak valakiben nem olyan szinten.


Nem vagy attól most beteg, hogy vagdosod magad, viszont tényleg le kell szoknod róla. 1000 meg 1000 okot sorolhatnék fel, hogy miért -amit mind ki tudnál magyarázni, de nem teszem, mert úgyis magadnak kell meggyőződni róla.


De annyit tudj, hogy nem vagy egyedül ezekben.

2017. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindent próbáltam. Sportot, edzést, zenét, filmet, könyvet, barátokat, családot, rajzolást. Mindent amit valaha ajánlottak és amit ajánlanátok. De még mindig csak azt érzem, hogy nem tartok sehová. Ha "boldog" időszakom van akkor sincs semmi amiért boldog vagyok, csak úgy jön. Olyankor már csak röhögök mindenen.

Igazából csak meg akartam nyugtatni magam, hogy normális vagyok, mert tanácsot nem tudok kérni erre.

2017. febr. 13. 22:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm #6-os. Az a helyzet, hogy régóta nem vagdosok. Akkor csináltam mikor nem akartam meghalni, csak azt, hogy fájjon. Mostmár kb mindegy. Nem látom szükségét
2017. febr. 13. 22:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem hangzik jól.
2017. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van célod? Mi szeretnél lenni? Próbálj meg valamit kitűzni, úgy lesznek sikereid, bukásaid, lesz miért harcolnod.
2017. febr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Voltak céljaim. Az egyik a lefogyás volt, de most egy olyan grimasz lett belőle amit lehet, hogy evészavarnak kéne hívni. Ezt már nem akartam idekeverni.

Nem tudom mit csináljak ha végzek az iskolával. Egyetemre biztos nem megyek. Dolgozni fogok aztán meghalni mint mindenki más.

2017. febr. 13. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!