Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » AIDS-es lennék? Bővebben lent

AIDS-es lennék? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A makkom alatt (amikor felhúzom a bőrt) van pár pici pont, és nem tudom, hogy ez mi vagy mitől lehet. Még nem volt szexuális kapcsolatom. A HIV fertőzés ugye vérben is kimutatható, és ha megyek vérvételre (csak egy sima átlagos vérvételre) és utána megkapom a papírokat akkor szólnának, hogyha valami nincsen rendben, nem? (Mert eddig nem volt semmi és szinte minden évben megyek vérvételre)

(Csak a pici pontok miatt gondolom ezt) A válaszokat előre is köszönöm! :)

17f



2018. júl. 25. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Szexuális kapcsolat nélkül kicsi az esély, hacsak nem használtál közös tűt kábszeressel. Gondolom utána olvastál hogyan terjed a HIV vírus.


2. Normál labor háziorvosnál nem néz a HIV fertőzöttséget, külön HIV szűrésre kell menned ha erre vagy kíváncsi. Erről is sok mindent találsz a neten!


3. Menj el a makkoddal bőrgyógyászhoz, vagy urológushoz, és mutasd meg nekik ha valami nem stimmel. Jobbulást kívánok!

2018. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, miért pont a HIV-fertőzés jutott eszedbe, ha még szexuális kapcsolatod se volt. Ha egy kicsit is utánaolvastál, akkor tudod, hogy AIDS-es biztosan nem vagy, hiszen az a HIV-fertőzés végstádiuma és nem pici pontokban nyilvánul meg. A HIV fertőzés kezdete sem pici pontokkal jelentkezik.

Egy egyszerű vérvételen egyébként nem néznek HIV fertőzésre utaló markereket.

Teljesen valószínűtlen, hogy HIV fertőzött lennél a leírásod alapján

2018. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! :) Szóval a válaszok alapján egy sima vérvétel után nem is nézik ez alapján a vért...

1.válaszoló) Akkor inkább az urulógus a jó választás nem?

2.válaszoló) Azért mert bioszon egyszer volt ilyen óra, amely ezekről a dolgokról szólt és mivel ez ilyen helyen van azért írtam ki ebben a formában a kérdést.

2018. júl. 25. 18:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kiütés, inkább bőrgyógyásznak mutasd meg először.
2018. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3.válaszoló) Nem hinném, hogy kiütés lenne, mert egy ideje ott van.

DE! Találtam egy ilyen weboldalt ( [link]

És, hogy itt vannak ilyen szűrések. Szerintetek nem lenne jobb először ide menni? És aztán bőrgyógyászhoz?

2018. júl. 25. 18:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, persze, elmehetsz anonim (vagy nem anonim) ingyenes HIV-szűrésre, az eredménytől megnyugodhatsz. Több helyen van ilyen szűrés, ÁNTSZ-ekben mindenütt van ingyenes vizsgálat.

De én még mindig nem értem, hogy néhány piros ponttól miért a HIV-fertőzés jutott az eszedbe, nekem valószínűtlennek tűnik, hogy biosz órán olyan elhangzott volna, hogy a HIV fertőzésnek ez tünete lenne.

Intravénásan kábítószerezel esetleg? Vagy miért gondolod, hogy ez HIV-fertőzés, ha se a tünet, se az terjedési mód nem illik az esetedre? Ne vedd rossz néven az érdeklődést, csak segíteni szeretnék.

2018. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de fogyatékos vagy? Ketten leírtuk, hogy nem nagy az esélye a HIV fertőzésnek ha nem éltél nemi életet, és nem szurkáltad magad fertőzött tűkkel.


De tudod mit? Menj el egy HIV szűrésre, az soha nem árt :)


[link]

2018. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, persze megértem az érdeklődést. Igazat adok, mert van amit nem fejtettem ki eléggé. Nem kábítószerezek (se tűszúrásos módszerrel, se anélkül, nem is cigizek, mondjuk ez pont nem számít). És azért gondolom HIV-nek a tünteket, mert bioszon máshol nincsenek ilyen "kiütések, pontok" csak ezen az egy helyen és ezért gondoltam erre.
2018. júl. 25. 19:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszod. Ez esetben szomorú vagyok, megint a biológia oktatás csődjét látom. Abszolúte nem jellemző a HIV-fertőzésre ez a tünet, más viszont bőven lehet, de az is lehet, hogy ártalmatlan a dolog. Jobb lenne, ha bőrgyógyászhoz mennél, az a nemi betegségekhez is ért, bár a te esetedben nem lehet nemi betegségről szó.
2018. júl. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy mezei fertőzésed lehet, urológus segít. HIV-ed BIZTOS nincs.


Egy sima vérvételen nem tesztelnek HIV-re egyébként.

2018. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!