Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexiás lennék?

Anorexiás lennék?

Figyelt kérdés
Igazából az eredeti testsúlyom 59 kg volt és 162 cm-er voltam. A családom folyton (De tényleg szinte naponta, óránként) mondogatta, hogy milyen gusztustalanul kövér vagyok. Eredetileg nekem nem volt bajom magammal, de egy idő után már én is dagadtnak láttam magam, így elkezdtem fogyózni. Eredetileg 1000 kalóriát vittem be naponta, de mostanra 500-at vagy alatta. Most vagyok 49 kg, de szerintem bőven fogyhatnék még. Viszont a barátaim folyton azt mondogatják, hogy anorexiás vagyok, és menjek orvoshoz. Én nem gondolom magam annak, mert én tényleg csak fogyni szeretnék. Szerintetek ez anorexia?
2018. júl. 6. 13:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Uhm... Elírtam, bocsi. 40 kg vagyok most
2018. júl. 6. 13:59
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Zörögnek már a csontjaid, ha megráznak? Mert szerintem igen. Az egészségeddel játszol, ha nem kamu, kapjál már a fejedhez. Hová akarsz még fogyni?
2018. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy 59 kilósan nem volt rajtad egy kis felesleg, de még messze nem mondanám gusztustalanul kövérnek.

Sajnos a barátaidnak van igaza, ha 40 kilósan kövérnek látod magad, akkor bzony beteg vagy. Én is pont próbalók megszabadulni egy-két kilótól, nekem azt tanácsolták, az ebédem olyan 5-600 kalória legyen. Ha te folyamatosan ennyit vagy ennél kevesebbet eszel egész nap, és még soknak is érzed, az biztosan nem egészséges.

2018. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lappang benned biztosan. A BMI alapján kiszámíthatod, hátáron vagy még a normális testsúlyban, de pár tized választ el a soványság kategóriától. Miért akarnál még ebből fogyni?
2018. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
40 kg esetén, ORVOS!!!!
2018. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De egyáltalán nem vagyok sovány! Tényleg rám férne még egy-két kg leadás. Tényleg nem ért meg engem senki? Nincsenek meg az anorexia tübetei, mert én ugyanúgy eszem mint eddig, csak picivel kevesebbet. Ráadásul nem hánytatom magam. Csak fogyni akarok, hogy ne szégyeljem magam, és a családomnak se kelljen sajnálkoznia mellettem.
2018. júl. 6. 14:25
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Tegyél fel egy képet nyaktól- talpig. Megnézném, hogy "nem vagyok sovány"
2018. júl. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Jobb, ha tudatosítod magadban, hogy anorexiás vagy.
2018. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hánytatnád maga, az a bulimia lenne - azt hiszem. az anorexua pont az, amikor mindenki szerint sovány vagy, csak te látod magad kövérnek, és pont ahogy írod, nem érted, miért nem ért meg senki. Azt mondod, ugyanúgy eszel, csak kicsit kevesebbet. Korábban írtam, nekem az ebédem annyi, mint neked az egész napi kajád (és én még néha eszem utána valamit, mert éhes maradok), és én is egy 53 kilós nő vagyok.
2018. júl. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 66 kg-ról fogytam 38-ra (a végén már 350 kalóriát vittem be naponta). Az indítatás azonos; állandóan negatív megkjegyzést tettek alakomra. 38 kilósan ugyanúgy láttam magam, ahogy Te - nem értettem miért aggódik mindenki, nem véltem magam rémisztően soványnak, sőt! - "még volt hova fogynom". Szóval mentem tovább 36-ig, állandóan rosszul voltam, de ezt normálisnak gondoltam. Nem is a kinézetem volt a fő szempont; inkább a mérlegen a szám - olyan volt, mint egy drog. Minél lejjebb akartam vinni a kilókat. Célokat tűztem ki, elértem, aztán már az sem volt elég... Persze titokban, de azért feltűnő, ha valaki csontvázra fogyasztja magát. Édesanyám rángatott ki ebből az állapotból - kértünk segítséget.

Először is leírhatatlan mennyi energiám lett hirtelen attól, hogy egy dietetikus segítségével normálisan és egészságesen elkezdtem enni.

Másrészt én is láttam és felfogtam, mind a modoromban, mind a kinézetemben, hogy miért aggódott mindenki - és megértettem, hogy Anorexiás voltam.

Most még vannak nehéz pillanataim - fogalmazzunk úgy, hogy egyszer fent, egyszer lent - de lelkiekben is sokat javultam az elmúlt időszakban.


Szóval kérdésedre a válasz; igen, anorexiás vagy.

2018. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!