Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lyme-kór, Babéziózis járt már...

Lyme-kór, Babéziózis járt már valaki így ezzel a betegséggel?

Figyelt kérdés
Csak olyanok válaszát várom akik értenek hozzá vagy átestek már ezeket a betegségeken! Olvastam hogy a babéziózisnak 6-7 napos a lappangási ideje de volt olyan akinek évekkel a kullancs csípése után jelentkeztek a tünetek ? Kiskoromba egyet kiszedtek belőlem és az a jellegzetes folt is megjelent utána kaptam antibiotikumot is és akkor jobban lettem azonban rá 5-6 évre máj és lép megnagyobbodásom lett be is sárgultam az orvosok azt mondták hogy mononukleózisom van bár nem teljesen tudták bizonyítani erre is antibiotikumot kaptam emlékeim szerint de az a lényeg hogy jobban lettem . Azt olvastam hogy a babéiózishoz is hozzátartozhat ez a tünet . Lehetséges hogy ennyi év után jelentkezett/jelentkezhet a többi tünet ? Esetleg valaki járt már így ? Kelle valamilyen vizsgálatot csinálnom ennyi év után?

2018. júl. 25. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem te kevered a 2 betegséget. A babeziózis nagyon-nagyon ritka embernél! Főleg kutyákra veszélyes.

A Lyme kór másik neve borreliozis. Nem erre gondoltál?

2018. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem én a babéziózisra gondoltam valóban ritkább de ember is szenvedhet benne
2018. júl. 26. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor oké. Egxszer volt egy pasi a Monster inside me-ben,az babéziás volt.
2018. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!