Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A páromnak 5éve szklerozis...

A páromnak 5éve szklerozis multiplexet diagnosztizáltak. Van esély hogy jó állapotban marad? Sportol, egészségesen él

Figyelt kérdés
A páromnak 5éve szklerozis multiplexe van, nem szed gyógyszereket, eddig 2sub jelentkezett, de utána normalizálódott az állapota. Mire számítsunk? Mindenképp lebénul? Van rá esély, hogy nem kerül rosszabb állapotba? Családot szeretnénk, de mindketten tartunk a jövőtől. Kérlek benneteket aki hosszabb ideje él a betegséggel, írja le tapasztalatait! Borzasztóan féltem, hogy kerekesszékbe kényszerül!

#autoimmun betegség #szklerozismultiolec
2018. júl. 31. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

En a helyetekben utana olvasnek a CBD olajnak. Azt irjak ilyen betegsegekben csodakra kepes. En is fogyasztottam, semmi bajom nem volt tole. :)

Szerintem orvossal kellene konzultalni a csalad ugyben. Az sem mindegy, hogy te a no vagy a ferfi vagy. Ha a no, akkor en nem vallalnek gyereket, mert egy nonek nagyobb szerepe van a gyerek eleteben. Egy apa nelkulozhetobb ugy gondolom. Sajat csaladom alapjan mondom ezt. Ha a ferjed az, akkor lehet szo rola, de akkor is abban az esetben, ha nem 5-10 even belul kerul sor erre az allapotra.

2018. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Édesanyám 14 éve él ezzel, annak ellenére, hogy aludni alig tudott és extrém mennyiségű stresszt kellett elviselnie, egész jó állapotban van. Na most ennél a betegségnél nagyon fontos a pozitív hozzáállás, a stressz kerülése, a nyugalom. Több típusa is van a betegségnél, van aki élete végéig elél kisebb romlásokkal. A hagyományos orvoslás mellett keressetek alternatív gyógymódokat is, vagy orvosokat, akik máshoz viszonyulnak ehhez(pl. Guseo András). Lehet gyógytornázni, masszíroztatni, Milgammát szedni, ezek mind segítenek
2018. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Igen, sajnos. Ez elkerűlhetetlen. Előbb utóbb be fog következni. A Multiplex gyógyíthatatlan. Miért nem vállaltatok korábban gyereket?
2018. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

12 év hosszabbnak számít?

Egyáltalán nem törvényszerű a kerekesszék.

Milyen típusú sub volt? Ez is számít.

Férfi, vagy nő?

Egyébként meg minden lehet.

Az is hogy holnap feltalálja valaki a gyógyszert.

Kitartás. És türelem.

2018. szept. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

20 évnél régebben diagnosztizálva az SM-em.

Törvényszerű a rokkantkocsi szerintem-

Ezt látom betegtársaimnál is.

Nekem nincs rokkantkocsim, de nem is megyek sehova.

Többnyire akkor adnak ilyet, ha dolgozni fogsz járni vele.

(Nekem ezt mondta a kezelőorvosom)

2018. dec. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Egy lábszártörés után nemrég lett egy kerekesszékem.

Igyekszem elkerülni a törlést, nem mindig sikerül.

(Ne teljes lebénulásra számíts, az nem jön egyszerűen - mozgási - érzékelési kiesések viszont várhatóak. A perisztaltika lebénulása szoruláshoz vezet, az izommerevség vizeletindítási nehézségekhez. Sok izom van ami akár ideiglenesen is lebénulhat és ha mázlitok van szteroid után visszagyógyul)

Gyógytorna segíthet

2019. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tizenhárom éve diagnosztizáltak Sm-mel. Eleinte dolgozni is tudtam, később jött egy erős shub, akkor kórházba kerültem, steroid lökésterápiát kaptam. Majd a következő évben megint,aztán otthonra Medrolt, de kiderült, hogy nem bírom a szteroidot.Azt hiszem 5 évvel a diagnózis után már be tudtak sorolni a krónikus progresszív kategóriáa. Ez fokozatos, lassú romlást jelent. Sajnos ez így is van. Egyre kevesebbet tudok menni.Amíg le tudtam menni a lépcsőn,először bottal, később rollátorral közlekedtem az utcán. De nálam még az is probléma, hogy három gerincsérvem is van, a mikre ópiátokat kapok. Most ott tartok, hogy 3 éve nem nagyon hagytam el a lakást, csak tavaly novemberben muszáj volt bemenni a helyi ügyeletre, mert más -sclerózistól független- problémám volt. De nagyon nehezen, taxival és rollátorral sikerült csak eljutni oda-vissza. Nem mindegy, melyik fajta szklerózisban szenved a férjed. Akunpuktúra mit sem ér, legalábbis nekem egy nagyon tisztességes, mongol akupunktőröm volt még szklerózist megelőzően, ő végzett sebész, és ő mondta, hogy ezen nem tud segíteni, nem akarja a zsebemből kihúzni a pénzt. Fel a fejjel, és ahogy itt is írták, fontos a stresszmentes környezet. Az évszakváltásokat pl. én nagyon megérzem egy- két hétig, aztán visszaállnak a dolgok. Meséltek nekem egy 70 éves néniről, akinek szintén ez a fajta volt, mint nekem, és még mindig járkál rollátorral. Az lenne a legfontosabb, hogy mozogjon, ne épüljenek le az izmai. És csak pozitívan, hátha tényleg valaki fel fogja találni a gyógymódot. Csak egyetlen lehetséges jókívánság a férjednek: ne romoljon tovább.
2019. ápr. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek a hibákért, sajnos ez is a szklerózis miatt van, hogy keverem illetve megfordítom szavakon belül a betűket. Pedig igyekszem figyelni,de úgy látszik, most ez nem nagyon sikerült.

Ha van kérdésed, nyugodtan keress meg privátban.

2019. ápr. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!