Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy tudnám megkülönböztetni?...

Hogy tudnám megkülönböztetni? Pánikroham vagy angina, szívroham?

Figyelt kérdés

Életemben először nem tudtam megkülönböztetni, hogy pánikrohamom volt, vagy esetleg valami más.

Sajnos régóta pánikbeteg vagyok, általában mellkas fájdalomként jelentkezik, vagy szédülés, halál félelem formájában.

Terhesség alatt hála az égnek talán egyszer ha volt, mióta megszületett a gyerekem, (16 hónapja) azóta is csak egyszer-kétszer fordult elő, de simán átvészeltem.

Ma hajnalban viszont arra ébredtem, hogy fáj, mintha görcsben lenne a szívem körül, szorító nyomásérzés kísérte. Persze megijedtem, fekve maradtam, de nem akart elmúlni, kimentem a teraszra, ittam pár korty vizet, és vártam, hogy elmúljon. Jó fél óra múlva abba is maradt a fájdalom, de közben végig azon gondolkoztam, hogy ez most pánikroham volt, vagy valami más? Ma is ezen jár az eszem.

Hajnal óta nem történt semmi hasonló, egy kicsit remeg a kezem, de azt a melegre fogom, meg talán az ijedtségre.

Orvoshoz azért nem mentem, ha valaki kérdezné, mert valóban nem tudom eldönteni, hogy melyik roham történt velem, egyszer már hasonló miatt bementem az ügyeletre EKG-t csináltatni, hát rémesen bántak velem, amit nem érdemeltem meg, mégha az EKG teljesen jó lett, vérvétel is, és végül rájöttem, hogy valószínűleg pánikrohamom volt akkor is. De ennek már 2 éve.

Kérdésem az lenne, hogy akik szintén pánikbetegek, hogy tudják megkülönböztetni, hogy baj van, vagy csak az elméjük játszik velük?


2018. aug. 1. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Beveszel egy nyugtatót, és ha még órák múlva is fennáll a tünet, súlyosbodik, vagy zsibbad a karod, kisugárzik az álladba akkor orvoshoz mész. Ha elmúlik pár órán belül, csak az elméd játszik veled.


Üdv,egy szintén pánikbeteg

2018. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, nincs itthon nyugtató, nem szedek, régebben kedély javítot szedtem a pánikbetegség mellett meglévő kényszerbetegségre, de nem igazán használt, abba hagytam. Azóta nem szedek semmit, sedatif pc homeopátiás bogyót szoktam néha, tegnap is azt szedtem be.

Vannak egyéb problémáim, azt hiszem ideje elmennem egy pszichológushoz.

Kicsit eltértem a tárgytól, bocsánatot kérek.

2018. aug. 1. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csak vizsgálatokkal lehet megkülönböztetni, hiszen a tünetek mindegyiknél hasonlóak lehetnek.
2018. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem baj, hogy eltértél. Tudom milyen érzés, mikor valami tüneted van, de nehéz eldönteni, hogy valós, vagy csak felnagyítja az ember. Ha lelkileg nem vagy toppon valószínűleg a szív körüli fájdalmad csak az elméd következménye volt. Én szedek alváshoz xanaxot, ezért ha bármi komolyabbat érzek, szerencsére én betudom venni, így hamar megnyugszom, és gyorsan kiderül "csak" pánik volt. Mikor nem szedtem anno xanax-ot, ez a gyógynövényes nagyon használt, szinte felveheti a szintetikus gyógyszerekkel is a versenyt. Nem akarlak rábeszélni, de ha bármikor szükséged lenne gyógynövény tartalmú, gyorsan ható nyugtatóra, tiszta szívből ajánlom:


[link]


S ha a szívtájéki fájdalom visszatérne, azért legalább a háziorvosod látogasd meg, ő tud adni beutalót EKG-ra, és legalább megnyugszol, hogy kutya bajod!

2018. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenképpen kipróbálom azt a gyógynövényes bogyót, jó lenne, ha segítene 🙂

Remélem nem fog újra jelentkezni ez a szív körüli fájdalom, de ha mégis, megyek a házi orvosomhoz, úgy tudom, csinál EKG-t, mikor terhes voltam, akkor csinált.

Köszönöm a válaszokat! 😊

2018. aug. 1. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!