Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hányás hányinger gyomorfájdalom?

Hányás hányinger gyomorfájdalom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A páromnak(20 éves)komoly gondjai vannak az emésztésével már kiskora óta, a korházakat többször megjárta már mindig ugyan az volt a diagnózis: a stressz. Most már kicsit komolyabbak a gondok mint a sima hasfájás és hasmenés. Egy hete panaszkodik gyomorfájásra. Ahogy ő leirta égő, görcsölő, nyomo, szúró érzés és fel van puffadva, ehez társul a hányinger illetve a hányás. Gondoltunk arra hogy a tojás volt amit evett (ha ez segit lágy tojást) mert ezután kezdődtek a gondok és azóta is tartanak. Orvosnál voltunk irt fel gyógyszert Motiliumot és székletlazító végbélkúpot, de ezek nem igen használnak.Az elején gondjai voltak a nagy dologgal, most viszont hasmenése is van.Mivel a panaszai elég régóta tartanak nem hiszem hogy mérgezést kapott volna a tojástól.Szerintem az orvos félvállról vette holnap felkeresünk egy másik orvost is. Nagyon aggódom érte. Enni se igen eszik folyadékot viszont fogyaszt eleget köztük kamillateát is. Sápadt és elég változó a hangulata, hol fázik hol megsül.

Kérlek titeket csak komoly emberek irjanak akiknek van valami tapasztalatuk vagy esetleg ők is átéltek már ilyet. Előre is köszönöm.



2018. aug. 1. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hivj mentőt.
2018. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Savlekötő

Gyomor Kimélő diéta

Enyhe nyugtató (tea)

Szódabikarbónás víz;íze pocsék,de savat leköti,gyomrot megnyugtatja,enyhe étvágynövelő


Bár pszihiáter-pszihologus se ártana.

2018. aug. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológus.
2018. aug. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A széklet sós vízzel (saláta lé) itatással megfogható.

Vagy sós zöldség leves.

Kamilla tea kiölheti a bélflórát

2018. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Skorpió87 ***** válasza:

Szia! Hasonló gondok nálam is vannak. Vérkeringési zavarokra tudok gondolni, ha ilyen test hőmérsékleti ingadozásai vannak. Nálam is van ilyen emésztési és puffadási gondok. Székletrekedéssel is gyakran küzdök. A zsíros, nehéz ételeket nehezen viselem. A stressz nálam alapvető probléma, odáig fajult, hogy altatóval alszom, úgyhogy életmódot kell váltsak, mert a szervezet előbb-utóbb besokall. Túlvállaltuk magunkat. Nem mindenkinek egyenlő a stressz faktora!



Elfojthatja a dolgokat magában, nem sikerül mindent kibeszélnie. Tény, hogy jobb, ha a gondokat nem vesszük magunkra, mert mi betegszünk bele. Sajnos! Ugyanaz szinte nálam is! :(

2018. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha csaj, nem lehet áldott állapotban?
2018. aug. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat az első kommentelő kivételével! A terhességet kizárnám a párom férfi, a keringési zavarok pedig mindig jelen lennének nem? Lehet én fogalmaztam rosszul bocsi érte de ezt a mostani állapotára irtam. A zsíros ételek neki is gondokat jelentenek de most kb semmit nem eszik. Én a gyömbér teát javasoltam de az anyósom azt mondta kamilla kell hátha gyulladás az oka.
2018. aug. 1. 22:17
 8/13 A kérdező kommentje:

Lelki gondokra én is gondoltam elég nagy a hajtás a munkahelyén és az itthoni dolgok is elég húzósak. Bár elég nyílt a kapcsolatunk mindent elmondunk egymásnak és figyelünk is a másikra.

A savlekötő sem használ két fajtát probált.

2018. aug. 1. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyömbér tea "fura " ízű.

A savlekötő helyett azért írtam a szódabikarbónát,bár az is fémes/fura ízű😂

Háztartási keksz,abonetti,pászka,piritós/szárazkenyér mint alternatív savlekötő.

Hülyeség,de gyomorra válogatja....,gyomoridegem van,de a sós kréker/keksz használ...(nem jön vissza)

2018. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy furi az íze de használ legalábbis az én gyomrom megnyugtatja. Pánikrohamos vagyok én ezt használom ha érzem hogy lesz, az orvosom is ezt ajánlotta.
2018. aug. 1. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!