Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem tudom értelmezni a MR...

Nem tudom értelmezni a MR gerinc vizsgálatom eredményét, valaki?

Figyelt kérdés

MR vizsgálata negatív geric.

Lumbosacralis gerinc MR vizsgálata.Mindkét geric szakaszról sagittalis és axiális sìkú T1 és T2 súlyotott,STIR sequentiár a sacrumról coronalis síkú Stir méréseket keszítettünk.


A lumbalis lordosis elsimult,balra convex scoliosis látható.Csigolya testek magassága,jelmenete ép. A S.I. szelvény semilumbalizált.

A L.V porckorong magassága ,jelmenete csökkent,meky a dehidráció következménye.

A L.V.résnek megfelelően bal oldali paramedián helyezetű előboltosulás látható,mely a bal oldali S.1 gyök eredését moderálja.

Canalis spunalis normalis tágasságú.A conus a L.I csigolyatest magasságábam végződik,jelmenete megtartott.A sacrum lefutása ép.

Vélemény: A S.I. szelvény semilumbalizált.Discopathia.Scoliosis.A L.V. résnek megfelelően kicsiny bal oldali paramedialis hernia.



#MRgericvizsgálat
2018. aug. 2. 09:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értek mindent, de amit ki tudtam hámozni:

Van egy picike gerincsérved.

Kicsit vízhiányos a csigolya, ez akár a korral is járhat. Az 5-ik csigolyádnál van egy kis előboltosulás, ez egy sérv előtti állapot, nem feltétlenül jelent bajt, csak oda kell figyelni a továbbiakban. Viszont az orvos kicsiny sérvnek írja ezt. Emellett a csigolya kicsit el van ferdülve. MIndezek ellenére én úgy látom, nincs nagy baj. Testtartásra figyelj, járj el úszni. biciklizni inkább egyenes háttal, gerinctorna nem árthat.


De a orvos majd úgyis megmagyarázza pontosabban, ha mégsem, akkor kérd meg erre. Gondolom, adott tanácsot a továbbiakra nézve.

2018. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Iszonyat állapotban van a gerinced, általában 20 év kell, hogy tönkretegye az ember a hátát, szerintem neked 10 év alatt sikerült.

Sorolhatnám, hogy lapocka, guggolás smith gépen, de általában aki ilyen állapotba kerül csak átverik a csodát igérő kíméletes kezelésekkel.

2018. aug. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!