Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezzel a fájdalommal borzasztó...

Ezzel a fájdalommal borzasztó élnem, kinek volt hasonló fájdalma, és hogyan gyógyult meg? Lentebb leírom.

Figyelt kérdés
Körülbelül 3-4 hete fáj a derekam bal oldalt. Tegnapelőtt, 22-én kipróbáltam ezeket a gyakorlatokat, sajnos nem használt, a bal lábam viszont elkezdett zsibbadni. Olyan szinten fáj a derekam, hogy felkerestem egy reumatológust, aki szteroid injekciókat adott, eddig 4-et, de semmit nem javul. Járás közben fáj nagyon, de van, hogy éjszaka felébredek a fájdalomra. Az előre hajlás, akár a földig is, nem okoz fájdalmat, de ha felegyenesedek, és mint írtam, a járás, az borzasztó.

2018. jún. 24. 09:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
Nehezet emeltel? Vagy rosszul mozdultal? Hany eves vagy?
2018. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

További vizsgálatokra kellne menni. Nem ártana egy MR. A reumatológus nem küldött MR-re??? Ortopédushoz??


Lehet idegbecsípődés. Anyukámnak ugyan ez volt. Kapta az injekciókat semmi nem használt, menni nem tudott stb. MR semmit nem mutatott. Elment egy ortopédushoz aki csontkovács is egyben és úgy helyretette két mozdulattal, hogy anyámnak leesett az álla. Nem tudom milyen gyakorlatokat végzel de gyógytornászhoz kellene elmenni aki a neked megfelelő gyakorlatokat mutatja meg.


Az orvosok sem tudnak látatlanba mit mondani nem még itt a gyakorin.

2018. jún. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rossz mozdulat? Erre már nem emlékszem, csak arra, hogy a fájdalom erősödött és már elviselhetetlenné vált. Most itthon vagyok táppénzen, de nem lett jobb. Második kedves levélírónak. Tudom, hogy itt nem gyógyít meg senki, de mikor már nagyon elkeseredett az ember, akkor ír ide, hogy ki, hogyan keveredett ki ebből a borzasztó állapotból.
2018. jún. 24. 09:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez porckorong. Azért zsibbad a lábad, nézz utána!


Nagyon keményen kezdd el megerősíteni a hátizmaidat, mert azok tartják a porckorongokat, és az erős hátizmok nem engedik kitüremkedni, sőt, visszahúzzák. A zsibbadás azért van, mert a szétcsúszott gerinc már ideget is nyom. Egyre rosszabb lesz, vizelet- és széklettartási problémákig és műtétig.


Nekem volt, ülő munka miatt. Elmentem gyógytornára: so-so.


Majd egy jó instruktorral (nem egyedül,az tilos!) elkezdtem kettlebellezni. 3 hónap alatt elmúlt, és az orvosom nem érti, hogyan húzódhatott vissza a porckorong-kitüremkedésem. Hárman is vagyunk így az edzős csoportban, az egyik srác már műtétre volt kiírva, amikor lejött, úgy, hogy néha nem tudta a székletartását szabályozni. Neki is elmúlt.

2018. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Anyukámnak állt be egyszer úgy a dereka, hogy sem járni, sem hajolni, sem megmozdulni nem tudott. Erős fájdalomcsillapítókat, meg izomlazítókat kapott, és kb 1 hónap alatt rendbe jött, de nagyon lassan. Előbb bottal csoszogott nyöszörögve, aztán bot nélkül nyöszörögve, végül meggyógyult.
2018. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én tudok hajolni, de ha kiegyenesedek az borzasztó, ha menni kell, attól már előre félek, mert lépéskor is érzem az erős fájdalmat.
2018. jún. 24. 10:05
 7/12 A kérdező kommentje:
........és egy ponton érzem a fájdalmat, onnan sugároz ki.
2018. jún. 24. 10:13
 8/12 anonim ***** válasza:
4-as vagyok. Minden tüneted stimmel.
2018. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
halkan mondom, hogy próbáld ki 3 hónapig a kettlebellt, és majd rájössz.
2018. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem gyógyulsz meg teljesen, de lehetnek hosszabb fájdalommentes időszakok. Az egyszer kialakult porckorong-sérv csak műtéttel gyógyítható (az eredmény kétséges). Akut fájdalomnál algopirin a legjobb vagy ibuprofen tartalmú gyógyszer. Éjszaka egy teniszlabdát lehet betolni a gerinc mellé arra a helyre, ahol csökkenti a fájdalmat. Érdemes kipróbálni a gerincnyújtó padot (denevérpad). Kemény derékaljon kell aludni.
2018. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!