Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyenkor mitcsinaljak?

Ilyenkor mitcsinaljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok kb 3 hete erzem a szivdobogasom este lefekveskor eleg erosen ver kopog a nyakamon minden idoszakban latszik ahogy luktet az ér egyebkent sulyos panikbeteg vagyok es a munkam is eleg streszes van olyan hogy elszivok egy cigit es a pulzusom au egekbe ugrik 150-170 ha fekszem pedig 45-50 orvosnal voltam csinalt egy ekg t aztmondta rendbe van sportoljak ne dohanyozak ne igyak alkoholt egyek normalisan de en erzem hogy valami nincs rendben felek is 5 percenkent merem a pulzusom hirtelen felalaskor leuleskor bebe dobban a szivem es fajis picit mit tanacsoltok ??? Koszonom elore is 20/F

2018. aug. 10. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Minél jobban ráparázol, annál magasabb lesz a pulzusod. Szóval felesleges ilyenkor méregetni.

2. A cigi valóban emeli a pulzusszámot, de azért nem ilyen drasztikusan. Szerintem ez is csak az idegeskedés miatt lehet.

3. Kérj a házi orvostól beutalót kardiológiára. Ott nem csak EKG-t tudnak csinálni, hanem szívultrahangot is.

Ha esetleg szervi bajod van, akkor adnak rá gyógyszert (ún. bétablokkolót), ami lecsökkenti a pulzust.

4. Ha nincs szervi gond, akkor ez is pszichés, a vegetatív idegrendszer okozza.


Szedj B-vitamin komplexet, magnéziumot és Omega3-at, ezek sokat tudnak javítani a helyzeten; plusz jó lenne valami gyógynövényes tabletta vagy tea is.

2018. aug. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom, sokan ellenzik, de enyhe nyugtató nem ártana.
2018. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek:)) minel hamarabb elmegyek csak kint dolgozom es ott nemkuldtek el sehova de megyek haza holnap mert nagyon felek azhogy 42-45-50 a pulzusom fekve es erzem is hogy dobog lassan de nagyon erosen egyebkent vettem b vitamint magnesiumot anti stress teat kicsit megnyugtat koszonom elso :)
2018. aug. 11. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Az Omega3-at is vedd meg, nagyon tudom ajánlani, bár főleg memóriaproblémákra van jó hatással, de úgy általában a teljes agyműködésre.


Ha nem végleg jössz haza, akkor nem tudok okos lenni, mert a TB-s rendelőkben több hónap a várakozási idő a kardiológiai szakrendelésekre. Azért próbáld meg, kérdezz rá. De maszeknál biztosan tudnak fogadni pár napon belül.


Addig is szerintem jó lenne rendszeresen mérni a pulzusodat, mondjuk, legalább reggel-délben-este, és naplót vezetni róla.


Még a pajzsmirigy jutott eszembe, mert az is tud alacsony vagy magas pulzust "csinálni". A házi orvos tud laborbeutalót adni TSH-ra. Csak az a gond, hogyha az jó, akkor nem küldenek tovább, pedig gyakran van pm-alulműködés normál TSH-szint mellett is.

Szintén privátban lehet méretni minimum egy T3-at, antiTPO-t és antiTG-t (ez összesen 6 ezer forint a CentrumLab-nál); az első megmutatja, hogy elegendő pm-hormon van-e a szervezetben szabadon, a másik kettő pedig autoimmun pm-betegség jelenlétét jelzi, ha túl magas bármelyik is. És pont ezek az autoimmunok is tudnak palpitációkat, pánikot, alacsony és magas pulzust is okozni.

2018. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom elmegyek mindent megprobalok oke vezetni fogok te nagyon ertesz az ilyesmihez :)
2018. aug. 11. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!