Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor számít valaki dohányosna...

Mikor számít valaki dohányosnak/ cigaretta függőnek?

Figyelt kérdés

Nyílván ha valaki 1-2 szálat elszív hétvégente egy buliban vagy hetente 1-2x megkívánja akkor nem az.

És az is egyértelmű, hogy az viszont igenis függő aki napi 3-4 szálat vagy többet (akár 20-30-at) is elszív.


De hol a határ?


Kérem, hogy mindenki írja oda, hogy amit válaszol az saját vélemény vagy olvasta valahol.


2018. aug. 12. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Általában így alakul ki a függőség, aki hétvégente menőzni akar vagy csak szimplán megkívánja az előbb utóbb a hétköznapokba is egyet egyet elszív majd ez egyre gyakoribb lesz. Ez a tapasztalatom a cigisekkel, egy embert se ismerek aki egyből egy dobozzal kezdte.
2018. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezt másképpen közelíteném meg. Onnantól nevezném függőnek magamat, ha nem lennék képes cigaretta nélkül élni. Ha pánikba esnék a gondolatra, hogy nincs cigarettám, és nem tudok venni sem magamnak.

Nagyon sokat cigarettáztam, néha egy dobozzal is elszívtam egy nap, de egyik napról a másikra ki tudtam hagyni hónapokat, éveket is gond nélkül. Tehát esetemben nem igaz, hogy napi x szál felett függő lettem volna. Soha nem voltam nikotinfüggő, pedig egy dohányos barátommal egy este akár fél dobozzal is el tudtam szívni.

2018. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

A függőség nem mindenkinél alakul ki, vannak, akik hónapokig nem gyújtanak rá, aztán van egy kicsit dorbézolósabb buli, elszívnak egy dobozzal, de utána meg tudják állni, és megint hónapokig nem cigiznek.

Viszont számomra ők is dohányosnak számítanak, az ilyen kocadohányosok. Ugyanis a nem dohányos az, aki sose gyújt rá. Soha.

2018. aug. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Én nem vagyok függő csak 2-3 óránként rágyújtok, hogy ne bolonduljak meg az elvonási tünetektől. :D
2018. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!