Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan lehet valakit egy...

Hogyan lehet valakit egy komoly rehabilitációra, kezelésre küldeni, hogyha esetleg ő maga nem akarja?

Figyelt kérdés

Édesanyám, már legalább egy évtizede iszik. Kismilliószor megígérte, hogy leteszi, én pedig mindig hittem neki, és megbíztam benne. De folyton hazudik. Emellett nagyon dohányzik is.

Két munkahelyet veszített el emiatt. Most talált egy új munkahelyet, ahol alkalmi munkásként dolgozik, de most is iszik.

Egyszer volt már sürgősségin, mert gyógyszert is vett be, illetve volt már 1-2 rövidebb rehabilitáción is, ami után egy ideig tiszta volt. De visszaesett.

Elvileg íratja az alkohol elleni gyógyszert rendszeresen a pszichiáterével, de nem élek vele, így nem tudom ellenőrizni.

A szüleivel él jelenleg, mert elvált édesapámtól, és nagyim mondta, hogy ma is elesett és nekivágta a fejét a szekrénybe, teljesen le van fogyva, pedig húsos asszonyka volt.

Hogyan utaltathatnám be, félévre vagy egy évre valahova, ahol megvonnának tőle minden káros anyagot és mentális segítséget is kapna?? Mindenképpen kell a beleegyezése? Illetve, még ha bele is megy, van olyan hely, ahol ilyet elvállalnak?



2018. jún. 15. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ma már nincs ilyen bevitetés!

Vagy kényszer gyógykezelés

Önként el kell ismernie édesanyjának a problémáit csak úgy kezelik.

2018. jún. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nagykorú személy csak saját döntése alapján mehet elvonóra, kivéve, hogyha önmagára és környezetére súlyos veszélyeztető magatartást tanúsít. Ez esetben bevihetik a zárt osztályra, ahol akár hónapokig is benn tarthatják, onnan kimenni csak bírói felülvizsgálattal lehet.

Nyílt osztályon ilyen nincs, ha nem tetszik neki, hazamegy..

2018. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!

Már néha úgy érzem teljesen elvesztem benne a hitem. De még egyszer, a testvérem segítségével lehet, hogy megpróbálom rábeszélni, hogy önként menjen el.

2018. jún. 15. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legnagyobb probléma az szokott lenni, hogy a család is cinkos valamilyen szinten a fogyasztás fentartásában. Sokszor tapasztalom szakemberként, hogy az alkoholbeteget felmentik, a hibáit általában elnézik, ezért igazából nem is lesz annyira problémás a fogyasztás. Persze titeket nem ismerlek, ez csak egy általános vélemény, lehet, hogy nálatok ez máshogy van. Rehabilitáció általában egy év szokott lenni, és a betegnek kell kérnie, hogy bekerülhessen. Van egy felvételi elbeszélgetés, amin a rehab. lakói előtt történik, és ők döntik el, hogy elég motivált-e az illető. Rehabilitáció előtt erősen ajánlott az addiktológiai méregtelenítés.
2018. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!