Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A speed mennyire gyakorol...

A speed mennyire gyakorol hatást a májra?

Figyelt kérdés
Autoimmun májzsugorom van szteroidot is szedek. Azt mondta a doki, hogy alkoholt nyilván egy kortyot sem ihatok sohatöbbé. De a speedre azért nem mertem rákérdezni. Szerintetek?
2018. aug. 17. 15:08
 1/10 A kérdező kommentje:

amfetaminszármazék az Extasy, mely egyebek között heveny májkárosodást okozhat. Az éhezés elősegíti a májkárosodás kialakulását.


Ezt jól értelmezem, hogy nem közvetlen károsítja a májat mint a az alkohol hanem közvetve amiatt hogy a spees elvonja az étvágyat és hosszú távon az éhezés miatt károaul? Tehát ha egy évbe 10 szer használok ilyet nincs káros hatással rám?

2018. aug. 17. 15:28
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
[link] Az alkoholt mellőzöd, de erősen függőséget okozó szer, ami komoly tartós károkat okozhat jöhet? A te életed... én nem a májam félteném a helyedben, hanem az agyamat- meg a körülöttem élőket.
2018. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szerintem ha minőségi speedet tudsz szerezni(nem felütött)

ésszerű keretek között adagolva nem veszélyezteti a májfunkciót.

Természetesen a szerhasználat közbe gondoskodj kajáról folyadékról vitaminokról.

2018. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most komolyan: Van ésszerű kábítószer használat? Nem kötözködöm, tényleg érdekel.
2018. aug. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert nekem a drog, meg az ésszerűség nem összeférő fogalmak, de lehet hogy nagyon nem értem ezt a témát.
2018. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4#


Drognak nevezzük azt az anyagot, amely a központi idegrendszerre hatva hangulati, gondolkodásbeli változásokat okoz és hatása potenciálisan káros a szervezet testi-lelki folyamataira. Ez a meghatározás magába foglalja a legális drogokat is (alkohol, nikotin, koffein).


Még tágabb értelemben – drognak nevezünk minden olyan természetes vagy mesterséges anyagot, mely a szervezetbe bekerülve akár pozitív, akár negatív hatást vált ki. A gyógynövények, fűszerek mértékletesen alkalmazva jótékony (pozitív) droghatást eredményeznek.

2018. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Persze hogy olyan érzést ad.. aztán utólag megbosszulja magát hogy mérgezed az agyadat.
2018. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Miss Endzsi ***** válasza:
55%
Mértékkel fogyasztva ezek a nem túl durva drogok nem károsak, ami azonnal pusztít keményen az a krokodil meg a hasonló gusztustalan sz*rok, azokat nem is nevezném drognak, inkább pusztító fegyvernek.
2018. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerinted mi bontja le a speed-et? Nem a máj?!


"Kábítószerek. Az amfetamintartalmú kábítószerek, a speed, az ecstasy súlyos fokú akut májelégtelenséget okozhatnak, amelynek kialakulásában jelentős fokú májhypoxiának van szerepe. A transzaminázok értéke több ezer egység is lehet a szérumban."


[link]

2018. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem cigizel is, ha nem, sürgősen szokj rá.
2018. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!