Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért használ az emberek...

Miért használ az emberek többsége fluoridos fogkrémet amikor tudvalevő hogy a fluor súlyos méreg, és nagyon káros hatást gyakorol az emberi szervezetre?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 00:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam és nekem is ez van XD
2011. szept. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Sajnos a boltok polcain NEM találsz fluorid menteset!!!!!Én is néztem már,SEHOL nincs!!!Egyedül az a por,most nem jut eszembe a neve,pedig azt használok.
2011. szept. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy én hallom(pedig már 1 éve nem élek otthon), a fluor mellet az sp is nagyon káros, mégis sok kislány szeretné magában tudni:D

Na jó bocs az offért:P

Szerintem azért ahhoz tubusszámra kellene enned, különben nem nagyon lenne forgalomban:)

2011. szept. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom,hogy amikor máshol be van tiltva,itthon még a választás lehetősége sincs megadva.Erről én is kiírtam már egy kérdést.
2011. szept. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Inkább nézz utána...

1. a fluor és a fluorid nem ugyanaz! :)

2. a fogkrémet nem eszed meg, hanem fogat mosol vele!

3. nem a fluortartalmú fogkrémet tiltották be máshol, hanem az egyéb fluoridtartalmú készítményeket, amiket lenyelhetsz.


A lényeg, hogy a fogkrém nem élelmiszer.

Nem véletlenül nem tiltották be, csak sokan szeretnek pánikot kelteni és elferdíteni a híreket.

2011. szept. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
A klór is súlyos méreg, meg harci gáz volt, mégse kell hogy zavarjon klorid pl. konyhasó formájában.
2011. szept. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta ,hogy a fluortartalmú fogkrémet tiltották be,mint ahogy írtam is a FLUORID TARTALMÚ fogkrémeket!
2011. szept. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, elgépeltem, ismétlem:


NEM TILTOTTÁK BE A FLUORIDTARTALMÚ FOGKRÉMEKET, hanem az egyéb fluoridtartalmú készítményeket, táplálékkiegészítőket pl. fluoridos tabletta, fluoridos rágógumi. A fogkrémből bekerülő fluorid elég, nem kell egyéb.

2011. szept. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Én láttam fluoridmentes fogkrémet. A fluor, mint erős oxidáló anyag káros, de a flourid már oxidálódott ion. Pont annyira káros, mint bármely más só.

http://www.youtube.com/watch?v=n7LRNmFA8Mc

2011. szept. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet kapni fluoridmentes fogkrémet,én is ilyet használok.Igaz hogy 2x annyiba kerül,de nekem annyit megér!
2011. szept. 7. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!