Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megfáztam azért fáj a nyakam?

Megfáztam azért fáj a nyakam?

Figyelt kérdés
Szóval tegnap strandoltunk a barátaimmal, viszont a víz elég hideg volt és most úgy érzem megfáztam. Nagyon fáj a fejem és a nyakam, szakad rajtam a víz, a fájdalomcsillapító semmit nem ér. Mit tudok csinálni vele? Egyszerű megfázás vagy valami komolyabb?
2018. aug. 22. 09:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Nem is a nyakam inkább tarkóm*
2018. aug. 22. 09:36
 2/2 anonim ***** válasza:
A strandolástól nem fázol meg és pláne nem másnapra jönnek elő a tünetek. Olyan, hogy megfázás, olyan nem is létezik. A vírusos légúti megbetegedést szokták köznyelven megfázásnak nevezni. A hideg időnek, hideg víznek, hideg környezetnek annyi köze van hozzá, hogy kitágulnak az erek, gyengül az immunrendszer, ezáltal könnyebben kapsz el kórokozókat. Viszont a kórokozók elszaporodása, amit aztán a tüneteket okozza nem egy nap alatt történik meg. Tehát tuti, hogy nem vagy megfázva és nem amiatt fáj a nyakad. Sokkal valószínűbb, hogy meghúztad, vagy megerőltetted.
2018. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!