Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit lehet tenni a has menés...

Mit lehet tenni a has menés ellen?

Figyelt kérdés
1 éve kezdődhetett és azóta napi szinten van az hogy felkelek kora reggel és úgy érzem magam hogy fel lennék fújódva és a hasam folyamatosan hangokat add ki és mozog aztán el megyek wc re és semmi de mi előtt elindulnék a buszra rám jön a hasmenés és félek h a buszon jön rám vagy valami olyan helyen ahol nincs wc és ettől nagyon parázom.(4 éven át mindennap buszoztam de ez a 4. évben már félek buszra szállni)Nagyon sok féle gyógyszert ki próbáltam, este 19óra után nem eszek ahogy reggel se mert ha csak eszek vagy iszok rám jön a has menés ezért inkább csak 9-10 óra után szoktam. Amikor itthon vagyok és nem megyek sehova akkor semmi probléma nincs
2018. aug. 25. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez akár laktózérzékenység is lehet, ki kéne vizsgáltatni.
2018. aug. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasi görcseid nincsenek a szeméremcsont fölött? Figyeld meg, hogy leginkább milyen étel elfogyasztás után van hasmenésed. Ha kelt tészták, kenyér, kalácsok után, akkor gyanakodhatsz a gluténérzékenységre. Ezt orvosi vizsgálat tudja igazolni vérvétel, esetleg biopszia útján. Én ezeket nem ehetem, de ha betartom azt, hogy nem fogyasztom, akkor teljesen tünetmentes vagyok. Beszéld meg orvossal, ne itt az interneten! Írhatsz privátot is.
2018. aug. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet laktózérzékenység, ha ezt kizárja a vizsgálat, akkor lehet pszichés alapon is.
2018. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez túlmutat a pszichés bajokon. Étel intolerancia vagy esetleg még Chron betegség is lehet, ami a vastagbél állandósult gyulladása, autoimmun betegség, mely gyógyíthatatlan de kezelhető. Vezető tünete többek között ez lenne. Jó lenne ha ellátogatnál gasztroenterológiára mielőbb. Csak azt nem értem az emberek miért várnak ennyit és kérdezgetnek itt, mikor orvossal már lehet rég kutyabajod nem lenne. Hasmenés ellen Szentabletta ha használ, mert természetes és semmilyen káros hatása nincs. Ha nem Smecta por mert ennek sincs nagyon mellékhatása. Ha ez sem aklor lopedium elég ütős de ezt nem tünetileg kellene kezelni,hanem a kiváltó okot.
2018. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a 4. válaszoló tanácsát. Nagyon fején találta a szöget ami a hasmenés elleni szereket illeti, de vele együtt én is az orvos (gasztroenterológus) meglátogatását ajánlom, de minél előbb. Az említett laktózérzékenység meg a gluténérzékenység és minden érzékenység uralható és keretek közt tartható megfelelő étkezéssel. Magamról tudom.
2018. aug. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!