Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lábszáron jelentkező lila-zöld...

Lábszáron jelentkező lila-zöld foltokkal járó problémát mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Pár hónapja olyan gondom akadt, hogy kis behatásra is a lábszáramon belilul, bezöldül a nyomás helye, nagyon nehezen szívódik fel. Egész nyáron olyan voltam, mint akit állandóan rugdostak. A lábaim nagyon hamar elfáradnak, ilyenkor alig tudok menni. Házi orvos vérvizsgálatra küldött, ahol egy kicsit magas volt a májfunkciós értékem, de semmi különös. Mondta, hogy szedjek májvédő teát, aztán ha nem múlik a problémám 2 hónap alatt, menjek vissza. Nem értek hozzá, de nem gondolnám, hogy a kettő összefügg. Valami érproblémára gondolok. Valakinek volt hasonló gondja? Mi derült ki végül, merre indult el segítségért? Köszönöm a hasznos válaszokat.

2018. aug. 31. 05:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Okozhatja rengeteg dolog, akár egyszerű vitaminhiány is, de ez az a fajta probléma, amivel én mindenképp rohannék szakemberhez, mert sok komoly betegséget (diabétesz, rák, stb.) is jelezhet. Nem akarlak megijeszteni, de mindenképp menj el orvoshoz, még akkor is ha valószínűleg nem nagy a baj.
2018. aug. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem akkor volt ilyen problénám, mikor hosszab ideje fogyókúráztam, gondolom vitaminhiány okozta, mert amint normálisan kezdtem enni, elmúlt. Nem is emlékeztem, hogy beütöttem volna, egyik napról a másikra tenyérnyi foltok jelentek meg a combomon, viszont nem éreztem gyengének a lábam, csak akkor fájt, ha hozzáértem.

Esetleg szedj valami vitamint, hátha köze van hozzá.

2018. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Rohantam orvoshoz, mint írtam a kérdésemben, de ennyire jutottam vele. Nem vagyok cukros, minden értékem megfelelő, csak a májfunkcióm magas egy kicsit. Az állami egészségügyben nem bízom már, lassan ott tartunk, hogy konkrét diagnózissal kell menjek a dokihoz, különben sosem gyógyulok meg.


Nem a foltok fájnak, hanem az egész lábam elfárad gyorsan, alig tudok sokszor menni.


Egyébként sem tudom, hogy melyik szakorvosra tartozik ez a dolog. Érsebész? Belgyógyász? Oda is csak beutaló kell.


No akkor elkezdek valami vitamint szedni...


Azért még várom mások történeteit is, hátha valami újat tudok meg.


Addig is köszönöm!

2018. szept. 1. 05:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!