Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Attól tartok, hogy testápoló-f...

Attól tartok, hogy testápoló-függőségben szenvedek! Mit gondoltok erről, mik a tapasztalataitok? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Néhány hónapja Dove testápolót használok. Mostanára annyira rászoktam, hogy naponta 3-szor be kell kennem vele az egész testemet tetőtől talpig. Ha nem kenem be magam a szokott időben, akkor menetrendszerűen jön a rosszullét: Álmos, tompa és dekoncentrált leszek, kissé szédelgek, enyhe fájdalmat érzek a hasamban meg a mellkasomban. A mechanikai rezgésekre érzékenyebb leszek. De ami a legrosszabb, hogy a mozdulataim kapkodók és pontatlanok lesznek, a mozgásom koordinálatlanná válik! Ekkor, ha végigkenem a bőrömet a testápolóval, két perc alatt megszűnik az összes tünet és teljesen jól leszek, felfrissülök, mintha kicseréltek volna! Kinek volt már ehhez hasonló tapasztalata? Létezik egyáltalán ez a betegség? (Ettől eltekintve teljesen egészséges vagyok; nem szedek semmilyen gyógyszert, tudatmódosító szert sem használok, alkoholt nem iszom!)

#tünet #függőség #testápoló #testápoló-függőség
2018. szept. 4. 00:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a testapolora szoktal ra, hanem a cselekvesre.. kenyszerbetegsegnek tunik.
2018. szept. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyeske, ezt rosszul látod! Próbáltam már a kedvenc Dove testápolómat más aromájúval, illetve olcsóbb kencékkel is kiváltani, de azok nem hozták meg a kívánt eredményt.
2018. szept. 4. 00:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem téved, teljesen igaza van.

Kényszerbetegséged van. Valamiért megnyugtat azért ragaszkodsz hozzá ennyire. A kényszerbetegség összetett dolog, nem csak a cselekedet hanem a velejáró érzések is fontosak, nem véletlen, hogy más márkákat nem érzel olyan kielégítőnek.

Ugyanabban az időben, ugyanazt a terméket használod mert az elégíti ki a függőséged.


A legtöbb embernek van valamilyen kényszeres dolga, de általában nem ölt ilyen mértéket a dolog, nem kap szinte pánikrohamot ha nem teljesíti az adott mániát.

2018. szept. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Mégis hogy a csudába van naponta 3x teljes testedet bekenni testápolóval? Nem dolgozol? Szerintem csak unatkozol, pótcselekvés....
2018. szept. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

:D :D :D

Bocsánat, nem illik kinevetni a szenvedő embert...

De tényleg mivel töltöd a napjaidat, hogy ráérsz erre?

2018. szept. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ötöske! Nem értem, miért csodálkozol ezen annyira. Dolgozom, napi 6 órában. Egy testápolós kenegetés legföljebb 2-3 percig tart, úgyhogy simán belefér. :-)

A többi válaszolóval pedig dacolok: NEM VAGYOK KÉNYSZERBETEG! Azóta elengedhetetlen a testápoló nekem igazán, amióta naponta 3x eszem parlagfüvet, mert az nagyon szárít. Viszont összességében megéri, mert remek formában vagyok ezektől együtt!

2018. szept. 9. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, gondok vannak veled.Nevezhetjük a problémádat bárminek, lényeg hogy baj van.Nem fogadod el, hogy ez kényszerbetegség? Akkor minek írsz ide? A kérdésedben magad is ezt kérdezed, tehát tudod magadról, mi a baj.

Ha jót akarsz magadnak, fordulj pszichológushoz vagy pszichiáterhez.Mi itt nem tudunk ebből kigyógyítani, mert ez betegség, és nem vagyunk orvosok.De ha lenne itt orvos, pár sorból ő se tud meggyógyítani.

2018. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!