Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges 4 hónapon keresztül...

Lehetséges 4 hónapon keresztüli vercukoringadozás miatt ilyen agykárosodás?

Figyelt kérdés
Hello. Kb 4 hónapja kezdődött egy olyan problémám, hogy napközben töbször az alacsony vercukorhoz hasonlo tüneteket produkaltam illetve eves utan 3-4 oraval. Észre vettem, hogy valami nem olyan mar mint regen, hogy ettem délben aztán este és csak annyit éreztem, hogy korog a gyomrom hanem 3-4 ora mulva hipoglikema tünetei jelentkeztek enyhe tompasággal, csináltak labort, de az orvos aztmondta nincs cukorbetegség mert nem magas, inkabb alacsony hatarertek fele huzott így elvetette pszihés dolognak a tüneteim és beta blokatort ill gyenge szorongásoldót irt fel amit 2 hónapig szedtem és a tüneteim nem enyhültek, mármint a sziv veres meg a feszultseget enyhitette a gyógyszer mégis ugyanazokat éreztem ha nem ettem időben. Ez oda vezetett hogy észrevettem, felejtek eggyes dolgokat és ez egyre rosszabbodott, 4 hónap elteltével ott tartok hogy rettemt leromlott a felfogasu kepessegem az agyam kb egy 80 eves szintjen van, egyaltalan nincs kreativitasom, amit mondanak szinte par perc utan elfelejtem, filmet nezni könyvet olvasni keptelen vagyok ez miatt, barátommal nehezemre esik elbeszélgetni mert nem emlékszsm már mit csináltam 2-3 nappal ezelőtt, csak homályos részletre, kifejező képességem is romlott, a latasok hallasom is mas, bar a szemorvos megvizsgált és nem mondott semmit. Az orvosok érthetetlenül állnak előttem, nem tudják mi lehet. Olvastam valahol, hogy a vercukor ingadozás szövődményekkel járhat és pont az alacsony cukor szövődményei megegyeznek az én tüneteimmel, kérdésem az, hogy lehetséges mind ez, hogy kialakuljon 4 hónap alatt? És ha igen milyen vizsgálattal leheh ezt bizonyítani? 23F

#Hipoglikema
2018. szept. 4. 11:19
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hogyne. Az alacsony vércukorszint jár idegrendszeri tünetekkel, de ezt könnyebb kezelni, mint ha magas lenne.
2018. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, de maradandót? Nem csak amikor hipoglikema van épp.
2018. szept. 4. 16:26
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet maradandó is, ha állandó, de még fiatal vagy ahhoz, hogy agyi betegségre gondoljanak. Lehet a stressz miatt is a feledékenység, látászavar, stb...

De te írtad, hogy hipoglikémiás tüneteid is vannak, ez nem tudom mit takar, mert én láttam pár ilyet az eü révén és az nem játék.

Én csak arra gondolok, hogy a stressz miatt pl., vagy a pánikroham miatt a cukrod leesik és ez a hiány az agyban is jelentkezik, nem jut megfelelő energiához, egyél meg ilyenkor egy kockacukrot, vagy inkább szőlőcukrot.

2018. szept. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Volt már életemben párszor pánikrohamom azt ismerem tudom milyen érzés, de ezt megtudom külömböztetni. Cukorterhelésen azt mondták, van egy ilyen elhúzódó inzulinválaszom és emiatt le esik a cukrom néha, diétát javasoltak, tehát amit korábban hiponak éreztem napközben az valóban az volt, a vizsgálatok szerint, és 4 hónapig napi szinten éreztem.
2018. szept. 4. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!