Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet indolens limfóma?

Ez lehet indolens limfóma?

Figyelt kérdés

Az állam alatt közepén érzek egy pici kemény csomót már elég régóta. (Minimum 6 éve) kb 14 éves lehettem amikor észre vettem. Akkor amúgy is jártam pszichológus-hoz a szoromgasom miatt es megkérdeztem tőle hogy mi ez a csomó? Ő azt mondta hogy ez a kis csomó segít a vírus es fertőzések ellen (tehát nyirokcsomó). Ekkor azt gondoltam hogy ez normális es mindenki érzi. Viszont mostanában utána néztem és kiderült hogy nem igazán kellene ott érezni semmit. Mivel 6 éve ott van ha valóban valami daganat lenne akkor indolens limfoma lenne a legvalószínűbb mivel azok évekig nem növekednek. Nagyon felek es nem tudom mi legyen. Szeretnek mi hamarabb orvoshoz menni de ameddig nem tudok valakinek van valami ötlete? Tudom hogy ritka lenne ennyi idősen ez a fele betegség de nem lehetetlen sajnos.

Amúgy a csomó így tapintása 1 cm korul lehet picit több vagy kevesebb. Válaszokat előre is köszönöm! 20/F



2018. szept. 5. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Te magad írtad le a lényeget.


Lehet limfóma, de lehet sima nyirokcsomó vagy zsírcsomó, stb.


Ezt így monitoron keresztül senki sem fogja tudni megmondani számodra.

2018. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak hátha valakinek van hasonló azért kérdem.
2018. szept. 5. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2018. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mint azt mar írtam szeretnék menni vele orvoshoz csak azért kerdeztem higgy valakinek volt/van-e hasonló
2018. szept. 5. 10:42
 5/7 szántóvető ***** válasza:
ha limfóma lenne akkor már rég elvitt volna.úh mutasd meg egy orvosnak,de parázni nincs értelme.
2018. szept. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül mivel az indolens limfomák nagyon lassan növekednek és van hogy évekig fel se fedezik.
2018. szept. 5. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Azóta hogy áll a nyirokcsomód?Hasonló volt nekem is,nekem kiszedték mert nem tudták eldönteni h mi van a háttérben.Irj majd h hogy vagy :)
2019. febr. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!