Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez? 22 éves nő...

Mi lehet ez? 22 éves nő vagyok, orvostól eddig nem kaptam egyértelmű választ, úgyhogy abban reményledek, talán valaki itt tud segíteni?

Figyelt kérdés

Tünetek:

Folyamatos fejfájás, nyalfájás, a szemem körül és egy foltban hátrafelé gyengébb érzékelés, szemfájdalom, folyamatosan égő torok, nehézkes nyelés, dagadt nyirokcsomó, égő száj, nehéz szájkinyitás.

Állandó fájdalom a karokban, egészen az ujjaim végéig,sűrű ujjlemerevedés. Hirtelen fellépő égő érzés a karom egyes foltjain.

Ugyanez a jellegű fájdaéom a lábaimban, mindkét nagylábujjam érzéketlen. A combomon pontszerű bevérzések, foltok.

Előfordul gyomorgörcs, de nem meghatározó, viszont jobb oldalt a bordáim alatt gyakori, igen erős, éles hasítás. Nagyon erős szívverés.

Gyakori, erős derékfájás, főleg jobb oldalt, és felfelé sugárzik. Pár óra itán lefelé is, és nehezíti a járást, de a légzést is.

Van még állandó szédülés, kézremegés, aluszékonyság, folyamatos fáradtság, memóriazavar, beszéd megértésének nehézsége, olvasás nehézsége. Izzadás, hidegrázás, de láz nincs.

Próbáltam alapos lenni, bár tuti kihagytam valamit.November-január környékére tenném a kezdetét, nem tudom, mi volt az első tünet.

Valakinek ötlet?

A fordulj orvoshoz dolgokat hagyjuk, megtettem/teszem. Köszönöm!



2018. szept. 6. 18:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, ezért csak annyit írok, hogy sürgősen harcolj ki magadnak egy koponya MR-t.
2018. szept. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Akár stressz miatt valami idegi eredetű dolog is lehet, valami idegkimerültség-szerűség akár. Nekem legalábbis hasonló volt egyszer, valamennyire emlékeztet erre.

Az orvos mit mondott, mit írt fel? Mikor voltál orvosnál, amióta nem sok információt mond erről?

2018. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a doki mit mondott? milyen vizsgálatokra küldött?
2018. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Neurológiára próbálj meg bejutni, ott elküldenek majd koponya CT-re vagy MR-re. Ha nem megy, próbálkozz magánban, ott csak a pénztárcát kell kinyitni...
2018. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Voltam neurológián egy hétig. Kontrasztanyagos MR, mellkasröntgen, ct, hasi ultrahan volt akkor, meg persze vérkép. Annál az ütögetős vizsgálatnál a jobb oldalamon mások voltak a reflexek, mint a balon, de nem derült ki, miért. Fehérvérsejtszámom kicsit megugrott, vörös leesett, az orvos elmondása alapján kiszáradásszerű állapotban voltam, csak indokolatlanul. De ezt hiába bizonygattam. Azt hitték nem iszok meg nem eszek, csak hát ez nem volt igaz. Akartak gerincvízvizsgálatot, de végül nem lett, és két vállrándítással kiengedtek.

Javasolták h menjek szemészetre, fülészetre. Megvolt, semmi eredmény. Antibiotikumot kellett szednem, de nem hatott, csak begyulladt a vesém közben meg hallucináltam. Azt mondták, szedjek vitamint. Szedek, egészséges kaja, mozgás van, nem cigizek, nem iszok.

2018. szept. 6. 18:58
 6/12 A kérdező kommentje:

Amukor bekerültem egy ilyen rohamféle valamim után, agydaganatra, aneurizmára, vagy sclerosisra gondoltak, arra vizsgáltak elvileg. De semmi, aminek örülök, csak hát na... nem lettem előrébb.

Kiengedtek pár vállrándítással és egy sok szerencséttel.

2018. szept. 6. 19:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnél is volt gyanúja az agydaganatnak, sok vizsgálat nem mutatott semmit, MR sem. Nem tudom, mi volt végül, de lehet a bölcsességfoga okozott sok mindent. De lehet valami ideg becsípődve is, stb. Egy igazi orvosnak sorra kéne venni minden lehetőséget, miután a korábbi gyanúkat kizárták, és azokat kivizsgálni.
2018. szept. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha minden vizsgálaton túl vagy, szerintem szpichológushoz fordulj. Kb lehetetlen ilyen fiatalon ennyi tűnetet produkálni, szerintem lelki eredetű.
2018. szept. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, erre is gondoltam, úgyhogy ezen a részén is dolgozok a dolognak. 😊 csak az állapotom meg közben romlik, és tanulni szeretnék, dolgozni, a hobbymmal is foglalkozni. Elkeserítő hogy egy teljesen fitt állapotból hová jutottam, és még hová juthatok.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

2018. szept. 6. 20:58
 10/12 anonim válasza:
Kiderült valami azóta?
2018. okt. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!