Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a mellkasom a bordáim...

Fáj a mellkasom a bordáim alatt, tüdő környékén kétoldalt, főleg ha nagy levegőt veszek, illetve légszomjam van egész nap, (ásítanom kell folyton) mi lehet mögötte? 16/F

Figyelt kérdés
Voltam háziorvosnál, tüdőm, szívem rendben van. Azt mondta, lehet hogy bordarepedést szedtem össze edzésen (néha mintha kattogna a mellkasom nagy levegővételnél), bár nem érzem hogy hol lehetne a sérülés. Körülbelül 2 hete érzem, nem mindig fájdalmas, de elég zavaró hogy folyon jelen van, kivéve alvásnál/pihenésnél. Nagyjából olyan érzés amikor nagyon ásítanod kell, de sehogy sem megy, és nem akar elmúlni. Röntgenre van időpontom, nem hiszem hogy a bordámmal lenne baj, meg egyébként is kíváncsi voltam hogy van-e valakinek ilyen tapasztalata közületek.

2018. szept. 17. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyomrod rendben van? Mintha hallottam volna olyat, hogy a sok gyomorsav okozhat ásitozást. Ha nem találnak semmit röntgenen, belgyógyászatot érdemes lenne felkeresni, lehet, hogy valamelyik rekeszizom alatt lévő szerved játszadozik veled.
2018. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre még nem gondoltam, bár nem érzem hogy baj lenne vele.
2018. szept. 18. 06:44
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bordaporc is ropoghat, de lévszomj meg nehéz levegővétel, ásítás simán lehet légmell is. Röntgenre ilyen esetben időpont? Elég fura, ez eléggé sürgős esetnek hangzik.
2018. szept. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
De amúgy valóban lehet gyomor probléma is, vagy szív.
2018. szept. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A röntgent esetleges bordarepedés miatt mondta, azon kívül elvileg minden rendben van.
2018. szept. 18. 16:51
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majd, ha meglesz az eredmény, kiderül.
2018. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!