Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki egyszer HIV pozitív lett,...

Aki egyszer HIV pozitív lett, az 100 hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
Ha pl. HIV pozitív lennék (remélem nem vagyok) és elkezdenék időben kezelni, akkor is eljutnék az AIDS szakaszához? És ha eljutnék akkor a kezelés miatt nem lenne jele, vagy igen? Tudom hogy hülyén fogalmaztam, de nem bírtam máshogy.

2018. szept. 23. 13:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egyszer sajna tuti meghal, csakúgy, mint a többi ember. :) Jó hír, hogy időben felismeréssel és megfelelő kezeléssel nagyjából hasonlóak az életkilátásaik, mint az egészségeseknek.


"Aki antiretrovirális kezelésben részesül és a vírusterhelése nem kimutatható, annak a várható élettartama nem különbözik a HIV-negatív emberekétől."


[link]

2018. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a HIV-fertőzést nem lehet gyógyítani, viszont gyógyszerekkel jól kordában tartható. A gyógyszereket viszont folyamatosan, egész életen át szedni kell, mert ezek nélkül a vírus gyorsan terjed a szervezetben, és végül a szerzett immunhiányos tünetegyüttes, az AIDS kialakulásához vezet.


Viszont a jó hír az, hogy a HIV-fertőzés és az AIDS néhány éven belül gyógyíthatóvá válhat. Nagyon jól haladnak a kutatások, és gyógyszeres kezelés nélkül is akár 10 év is eltelhet mire a HIV pozitív állapotból AIDS lesz, és még az se feltétlen jelenti azt, hogy 1 éven belül meghalsz. Ez pedig már egy olyan hosszú folyamat, amit gyógyszeres kezeléssel sokkal tovább lehet nyújtani, hogy nagyon nagy eséllyel addigra már gyógyítani fogják ezt a betegséget. Aki 20-30 éve ezt elkapta az bajban volt, de akik most fertőződnek azoknak jobbak a kilátásaik

2018. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!