Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a legjobb torokfájásra és...

Mi a legjobb torokfájásra és náthára?

Figyelt kérdés
Borszasztóan lebetegedtem igyhogy beköszöntek a hidegebb időszakok. Vettem strepsils-t, nemsegít. Fejem szétmegy lázhullámok jönnek rám minden bajom van. Legalább a torokfájásmulna el. Tudtok rá valami jo gyogyszert vagy bármi teat barmi?

2018. okt. 1. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálam évek óta neocitran,negro,forró tea mezzel !
2018. okt. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
gyömbér, rágcsáld, tea..
2018. okt. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

A neocitrán és társai csak a tüneteket enyhítik, arra jó, hogy a fejfájást és az orrdugulást elmulassza, de egéybként inkább kerüld a paracetamold, nagyon károsa májra.


Én mindig gyömbér teát iszom. Beledarabolok egy keveset a bögrébe és ráöntöm a forró vizet. Belerakok mézet is és hagyom állni olyan 15-30 percet. Aztán rakok bele citromot, amikor már nem forró. És ezt iszogatom. De szoktam gyömbér magába is rágcsálni.


Nekünk van hideg párásító készülékünk és ahhoz olajok. Pl. borsmentát szoktam belrakni, h fertőtlenítse a levegőt. De ezt meg is lehet enni (doterra termék), úgyhogy mézbe szoktam belecsepegtetni 1-2 cseppet és úgy csorgatom végig a torkomon.

2018. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Torokfájásra ( egy nap alatt jelentős javulást fogsz tapasztalni) langyos sós vízzel gargalizálni, első nap akár két óránként. Annyira legyen csak sós, hogy érezd, de semmiképpen ne marjon.

A nátha, mivel stressz tünet, inkább megelőzéssel, így utólag, sok citrus, hagyma, rengeteg folyadék. Év közbeni sporttal, stressz levezetéssel, és kiegyensúlyozott étkezésre való törekvéssel.

2018. okt. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszaitokat. Citromos teába tettem eddig mézet és ugy ittam . De akkor teszek bele gyömbéŕt is .
2018. okt. 2. 01:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a filteres forró tea segített sokat, citrommal és mézzel, a cukrot ilyenkor hanyagold. A kamilla-tea elképesztően hatékony, nekem 2-3 bögrétől elmúlt a torokfájásom, és nem is tért vissza.

Igen hasznos még a Negró is, főleg a zöld vagy a kék, de kapható orvosi gyógypemetefű-cukorka is. Nemcsak az íze finom, de hasznos ilyen esetekben. Ezekkel mindig hamar kilábaltam a kórból úgy, hogy semmiféle tablettát, orvosságot nem vettem be.

2018. okt. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a sós vizes gargalizálás segített, szopogató tabletták nem, naponta 3-szor gargalizáltam langyos sós vízzel és C vitamint Rubophent szedtem be, ez utóbbi jó a betegség okozta fejfájásra, lázra is. Nem túl forró citromos, mézes hársfa vagy bodza tea, finom házi tyúkhúsleves csípős paprikával jó a náthára, orrdugulásra, esetleg sós tengervizes orrspray. Egyforma hőmérsékleten lenni pár napig.
2018. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak teát iszom ilyenkor (+citrom és méz). A náthával megbirkózom, de a torokfájást nem bírom. Nagyon be szokott durranni. Ilyenkor csak a Mebucain segít (lidokain van benn, nagyon erős érzéstelenítő). Csak akkor használom ha már nem bírom tovább. Ezzel mindig el tudok aludni onnantól meg kiizadom az egészet és pár nap alatt rendbe szoktam jönni.
2018. okt. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen énis sok sok citromos mézes teát iszok kb minden fél órában! Negrot eszem. Abban is a feketét. Fekszem betakarozva és reggelre mindig full leizzadva kelek! Elejébe szedtem strepsilst és antibiotikumot mivel gyogyszertárba azt mondták jo torokra gyulladasra stb. Már jobban vagyok annyi hogy köhögök és folyik az orrom de már nem vészes. 😊 köszönöm segítségeteket puszi.
2018. okt. 5. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!