Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérvételből rák kiderül?

Vérvételből rák kiderül?

Figyelt kérdés
3 hete voltam vérvételen és az orvos azt mondta hogy tökéletes minden. Fiatal vagyok még, szüleim és rokonaim se voltak soha se rákosak. Egészséges vagyok de nagyon félek a ráktól. Múltkor agydaganatat, most meg hererákot képzelek be magamnak.. De nagyon félek. Vérvételből kiderült volna?

2018. okt. 3. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem derül ki.
2018. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Ennyiből nem.
2018. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Markervizsgálatból derülne ki, de egy szimpla nem célirányos vérvételből nem. Zárójelben jegyzem meg, ezekkel a gondolatokkal be fogod magadnak vonzani előbb-utóbb a bajt.
2018. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vérvételből nem, ha pl. valakinél a májenzimek a normál érték sokszorosai, akkor kérhet az orvos tumormarker vérképet, de inkább a képalkotó vizsgálatot válasszák. Az emelkedett tumormarker sem biztos, hogy rákot jelent, lehet gyulladás is. Az onkológiai kezelés alatt álló betegnél a tumormarker változásából az orvosok inkább a kezelés hatékonyságára következtetnek, mennyire sikerült a betegség terjedését megakadályozni.
2018. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vérvételből leginkább a vérképző szervek daganataira lehet következtetni Pl: leukémia, limfóma de persze ezek se mindig látszódnak egy vérvételen. A hereráknál éreznél egy csomót valamelyik heréden leginkább oldalt. Ha a heréd tetején érzel valamit az nagy valószínűséggel csak a mellékhere. Ha nagyon stresszelsz emiatt menj el egy urologushoz aki megvizsgál téged már csak saját magad megnyugtatása érdekében is. Picit kellemetlen a vizsgálat de nem tart sokáig és egyáltalán nem vészes.
2018. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!