Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kielemeznétek a férjem kardiol...

Kielemeznétek a férjem kardiológia leletét? Többi lent.

Figyelt kérdés

Akkor leírnám a tegnapi eredményt.Jelenlegi gyógyszeres kezelés:2x1 Ednyt 2,5mg,1x1 verospiron,Betaloc Zok 50mg.


EKg:Az elemzett szakaszon (8 sec 12 ütés)

Kóros elváltozások:Bal pitvar megnagyobbodás inkomplett jobb Tawara szárblokk.HR 99 PD:102 PQ:130ms QRS:108ms QTcB:393ms

testsúly 77kg mag:172cm

M mód:Aortagyök(mm):23 separalódó billentyűk)mm):18/ balpitvar:31 Papillaris síkban mérve DD(mm) 48 DS:30EF % 67.Septum(mm) 13 hátsófal:10 balkamrahypertrophia:nincs.

Doppler:(CW,PW) pulmonális kiáramlási seb:1,2m/s,Balkamrai:1m/s CW-I mért maximális sebesség az aortabillentyűk felett:1,45m/s EA:1 DI:158ms

Color doppler:mitralis insufficiencia:nincs aortainsufficiencia:nincs tricuspidalisinsufficiencia:nincs pulmonális insuff:jelzett. Acsócsról normális arányú és nagyságú szívüregek,nyugalmi falimozgászavar: nincs

Vélemény,jav.:Hypertónia,BKH nem igazolható.Megtartott balkamrai systolés funktió. Ischaemias szívbetegség valószínű.Magas cardiovasc.kockázat.

MOzgásszervi panaszok. 2x1 panangin 1x100mg Aspirin protekt reggel,1x20mg Rosuvastatin(este)

2x1 Ednyt 2,5mg

1x1 Betaloc Zok 50mg helyett 1x5mg Nebilet(reggel)

Annyit még megjegyeznék,hogy az orvos úgy tekintett rá,mint aki alkoholista dohányos.Igaz,hogy minimálisan cigarettázik,az is igaz,hogy régen elég keményen ivott,de letette az alkoholt 14 éve.

Mi a véleményed?Mire számíthatunk?Tényleg szedje pluszba ezeket az újonnan felírt gyógyszereket?


2018. okt. 4. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Tényleg annyira sötét vagy, hogy itt kérdezed meg, hogy szedjen-e gyógyszer a férjed vagy ne? Elmeorvos látott már?
2018. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

Nem csodálkoznék ha kiderülne, hogy volt már lábon kihordott infarktusa az adott embernek.

De az is biztos, hogy a lelke nagyon nincs rendben, és rengeteg mindent elfolyt magába, és a szívére vesz..

2018. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

"Ischaemias szívbetegség valószínű.Magas cardiovasc.kockázat."


Hány éves a férjed?

2018. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

I-es!!! Előbb olvasd már el értelmesen,azután ítélkezz!!!Ha már elmeorvost ajánlasz nekem,akkor én is megkérdezem,hogy meg van a 8 osztályod???

A többi válaszolónak:52 éves a férjem,és szerényen,de Nagyon boldogan élünk.Annak ellenére,hogy az utóbbi években nagyon sok viszontagságon mentünk át,(halálesetek,betegségek,munkahelyi problémák).De ettől mi imádjuk egymást.És én azért írtam ki,mert nagyon aggódom érte.Remélem az I-es felfogta!

2018. okt. 4. 11:19
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

4 *Annak ellenére,hogy az utóbbi években nagyon sok viszontagságon mentünk át,(halálesetek,betegségek,munkahelyi problémák).


Akkor meg is van az oka. A szívére vett mindent a férjed. Aminek most nyoma van.

2018. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%

"A szívére vett mindent a férjed. Aminek most nyoma van."


Vagy a ciginek és az alkoholnak van meg a nyoma..


Kérdező: Talán egy kardiológus, aki elvégezte a orvosi egyetemet, meg aztán csinált egy szakvizsgát, az kicsit jobban képben van, mint itt a totál laikus emberek, akik még azt sem tudják pontosan, mi az az EKG...

Komoylan nem értem, miért itt kell kérdezősködni. Ha a jelenlegi kardiológusban nem bízol, akkor nem a gyakorin kell kérdezősködni, hanem elmenni egy másik kardiológushoz.


Egyébként pedig a konklúzióban azt írja, hogy nagy a rizikója szívinfarktusra, szóval egyrészt le kellene rakni a cigit, másrészt szedni kellene a felírt gyógyszereket, különben pár éven belül infarktusa lesz.

2018. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
A bal tawara szárblokkra kell szedni gyógyszert mert anyukámnak is az van a bal pitvar megnagyobbodása szerintem pitvarfribrillációhoz vezethet ami strokhoz.keress fel egy másik kardiológust.mindenképp .én is ezt csinálom voltam 10 nél aztán senki sem tesz semmit.egyedül egy professzor fejtette meg mi a baj.
2018. okt. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!