Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent az hogy lötyögős...

Mit jelent az hogy lötyögős térd? Nekem járás közben a jobb lábam sarka kissé felcsapódik. Mintha túlhúzná a terdhajlito izom. Volt már valakinek ilyesmi? Ez lenne a lötyögős térd?

Figyelt kérdés
2018. okt. 4. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetlegesen keresztszalag szakadást:

A térdízületben két keresztszalag helyezkedik el. Az elülső keresztszalag (orvosi leleten LCA vagy ACL rövidítést használnak) viszonylag sérülékeny, a hátsó igen ritkán szakad el. A térd sportolás közben elszenvedett megcsavarodása gyakran okozza az elülső keresztszalag szakadását (gyakran a belső oldali csúszóporc szakadásával együtt). Ilyenkor a térd beduzzad, fájdalmassá válik, később pedig észrevehetően “lötyögős”, bizonytalan érzés alakul ki.

2018. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerintem nálam is valami keresztszalag gond lehet, ami inkább sérülés, mint szakadás, mert nem fáj, ici-picit talán meg van duzzadva, viszont a járás gondot okoz. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy hosszú évek óta nagyon intenzíven sportoltam. Sajnos már nem, épp a problémáim miatt hagytam abba kb. 2 hónapja. :(
2018. okt. 5. 07:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Most a kineziológiai tapaszon gondolkodom. Valakinek esetleg tapasztalatok? Akár erről, akár a felpattanó sarokkal történő járásról?
2018. okt. 5. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!